Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

„Wprost” nie odróżnia renty hipotecznej od odwróconej hipoteki

Finanse

w rezultacie w tekście zatytułowanym „KNF ma zastrzeżenia do „odwróconej hipoteki” opisuje zastrzeżenia KNF-u do renty hipotecznej.
Renta hipoteczna polega na tym, że oddajemy nieruchomość instytucji finansowej – niekoniecznie bankowi – w zamian za rentę. Jeśli zbankrutuje, tracimy rentę i nieruchomość.
Odwrócona hipoteka polega na tym, że bank – i tylko bank – wypłaca rentę, a jej kwotę wpisuje na hipotekę nieruchomości. Jej właściciel pozostaje właścicielem, dopiero po jego śmierci bank rozlicza się ze spadkobiercami. Mogą spłacić zadłużenie i wziąć nieruchomość albo nie spłacać, wtedy nieruchomość przejmuje bank.
Dla wielu starszych ludzi – a do nich skierowane są obydwie formy – odróżnienie ryzykownej renty hipotecznej od gwarantowanej przez fundusz bankowy odwróconej hipoteki jest sprawą bardzo ważną. KNF ma zastrzeżenia do renty hipotecznej.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Płaca minimalna: rząd – 10 zł za godzinę, Polacy – 15 zł

Finanse CBOS minimalna stawka godzinowa płaca minimalna rozporządzenie rady ministrów sondaż umowa o pracę umowa zlecenia związki zawodowe

1680 zł wynosić będzie płaca minimalna od 1 stycznia przyszłego roku, przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów. Kwota dotyczy tylko pracy na pełen etat, a więc w przeliczeniu stawka godzinowa wyniesie 10 zł. Rządowe rozporządzenie wydane zostało bez konsultacji ze stroną społeczną, ponieważ związki zawodowe zawiesiły uczestnictwo w pracach komisji trójstronnej.
Z przeprowadzonego pod koniec sierpnia badania CBOS-u wynika, że 74 proc. Polaków popiera projekt wprowadzenia minimalnej stawki 15 zł za godzinę pracy, przy czym obejmowałaby ona również osoby zatrudnione na umowę zlecenia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/polacy-za-wprowadzeniem-minimalnej-godzinowej-stawki

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/polacy-za-wprowadzeniem-minimalnej-godzinowej-stawki