Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Brazylia: Indianie bronią puszczy przed drwalami

Świat

nielegalnie wycinającymi drzewa. Patrole indiańskich wojowników wyłapują drwali w Puszczy Amazońskiej, zabierają i niszczą sprzęt, a ludzi odstawiają do granicy lasu, informuje Reuters. Obronę zaczęło plemię Ka’apor, a potem przyłączyły się inne plemiona. Grupy drwali są uzbrojone i dotąd to one atakowały Indian. Indianie prosili rząd Brazylii o pomoc, ale bezskutecznie.
– Ludziom wydaje się, iż pozostawiona sama sobie puszcza jest bezużyteczna, jednak ci ludzie nie widzą, że zdrowa puszcza jest dobra dla całego świata, bo pomaga Ziemi oddychać – cytuje Reuters wypowiedź Indianina zaangażowanego w obronę lasu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG/1280px-Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG

Udostępnij

Al-Kaida jednoczy się przeciw amerykańskiej koalicji

Świat ajatollah Ali Chamenei Al-Kaida AQAP AQMI Iran jemen Maghreb Mohammad Zarif państwo islamskie

do walki z Państwem Islamskim (IS). Odłamy Al-Kaidy w Maghrebie (AQMI) i w Jemenie (AQAP) wezwały wczoraj „braci mudżahedinów w Iraku i w Lewancie do zaprzestania wzajemnego zabijania się i połączenia swych sił przeciwko amerykańskiej kampanii i „diabolicznej koalicji, która zagraża nam wszystkim”.
W poniedziałek irański przywódca ajatollah Ali Chamenei odrzucił prośbę Stanów Zjednoczonych o współpracę w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego. W ślad za nim współpracy odmówił minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Zarif. Zamiast amerykańskiej koalicji Iran proponuje wzmocnienie rządu syryjskiego i irackiego, które „w poważny sposób walczą z terroryzmem” – powiedział agencji ISNA wiceminister spraw zagranicznych Iranu Husejn Amir Abdullahian.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html