Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Brazylia: Indianie bronią puszczy przed drwalami

Świat

nielegalnie wycinającymi drzewa. Patrole indiańskich wojowników wyłapują drwali w Puszczy Amazońskiej, zabierają i niszczą sprzęt, a ludzi odstawiają do granicy lasu, informuje Reuters. Obronę zaczęło plemię Ka’apor, a potem przyłączyły się inne plemiona. Grupy drwali są uzbrojone i dotąd to one atakowały Indian. Indianie prosili rząd Brazylii o pomoc, ale bezskutecznie.
– Ludziom wydaje się, iż pozostawiona sama sobie puszcza jest bezużyteczna, jednak ci ludzie nie widzą, że zdrowa puszcza jest dobra dla całego świata, bo pomaga Ziemi oddychać – cytuje Reuters wypowiedź Indianina zaangażowanego w obronę lasu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG/1280px-Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG

Udostępnij

Al-Kaida jednoczy się przeciw amerykańskiej koalicji

Świat ajatollah Ali Chamenei Al-Kaida AQAP AQMI Iran jemen Maghreb Mohammad Zarif państwo islamskie

do walki z Państwem Islamskim (IS). Odłamy Al-Kaidy w Maghrebie (AQMI) i w Jemenie (AQAP) wezwały wczoraj „braci mudżahedinów w Iraku i w Lewancie do zaprzestania wzajemnego zabijania się i połączenia swych sił przeciwko amerykańskiej kampanii i „diabolicznej koalicji, która zagraża nam wszystkim”.
W poniedziałek irański przywódca ajatollah Ali Chamenei odrzucił prośbę Stanów Zjednoczonych o współpracę w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego. W ślad za nim współpracy odmówił minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Zarif. Zamiast amerykańskiej koalicji Iran proponuje wzmocnienie rządu syryjskiego i irackiego, które „w poważny sposób walczą z terroryzmem” – powiedział agencji ISNA wiceminister spraw zagranicznych Iranu Husejn Amir Abdullahian.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html