Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Brazylia: Indianie bronią puszczy przed drwalami

Świat

nielegalnie wycinającymi drzewa. Patrole indiańskich wojowników wyłapują drwali w Puszczy Amazońskiej, zabierają i niszczą sprzęt, a ludzi odstawiają do granicy lasu, informuje Reuters. Obronę zaczęło plemię Ka’apor, a potem przyłączyły się inne plemiona. Grupy drwali są uzbrojone i dotąd to one atakowały Indian. Indianie prosili rząd Brazylii o pomoc, ale bezskutecznie.
– Ludziom wydaje się, iż pozostawiona sama sobie puszcza jest bezużyteczna, jednak ci ludzie nie widzą, że zdrowa puszcza jest dobra dla całego świata, bo pomaga Ziemi oddychać – cytuje Reuters wypowiedź Indianina zaangażowanego w obronę lasu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG/1280px-Deforestation_around_Pakke_Tiger_Reserve%2C_India.JPG

Udostępnij

Al-Kaida jednoczy się przeciw amerykańskiej koalicji

Świat ajatollah Ali Chamenei Al-Kaida AQAP AQMI Iran jemen Maghreb Mohammad Zarif państwo islamskie

do walki z Państwem Islamskim (IS). Odłamy Al-Kaidy w Maghrebie (AQMI) i w Jemenie (AQAP) wezwały wczoraj „braci mudżahedinów w Iraku i w Lewancie do zaprzestania wzajemnego zabijania się i połączenia swych sił przeciwko amerykańskiej kampanii i „diabolicznej koalicji, która zagraża nam wszystkim”.
W poniedziałek irański przywódca ajatollah Ali Chamenei odrzucił prośbę Stanów Zjednoczonych o współpracę w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego. W ślad za nim współpracy odmówił minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Zarif. Zamiast amerykańskiej koalicji Iran proponuje wzmocnienie rządu syryjskiego i irackiego, które „w poważny sposób walczą z terroryzmem” – powiedział agencji ISNA wiceminister spraw zagranicznych Iranu Husejn Amir Abdullahian.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3574647,iran-nie-chce-wspolpracowac-z-usa-ws-walki-z-is-szukaja-pretekstu-zeby-zrobic-drugi-pakistan,id,t.html