Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja realizuje plan destabilizacji Mołdawii

Europa

przed listopadowymi wyborami, twierdzi mołdawski Dyrektor Służby Informacji i Bezpieczeństwa (SIS) Michai Balan. Kierowany przez niego kontrwywiad dysponuje informacjami o ponad 100 organizacjach pozarządowych, służbach, partiach politycznych i mediach finansowanych przez Rosję i gotowych, jak się wyraził, „rozerwać Mołdawię na kawałki”.
Mołdawia uzyskała niepodległość po upadku ZSSR. Część terytorium między Dniestrem a granicą z Ukrainą oderwała się od kraju tworząc promoskiewską Naddniestrzańską Republikę Mołdawską, uznawaną jedynie przez Abchazję i Osetię Południową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/gotowi-rozerwac-moldawie-na-kawalki-szef-kontrwywiadu-o-nowym-zagrozeniu,468903,s.html

Udostępnij

KE zdemaskowała fałszywe dane z Polski o eksporcie

Europa embargo fałszywe dane marek sawicki minister rolnictwa ministerstwo rolnictwa rekompensaty dla rolników rosja

Minister rolnictwa Marek Sawicki zaakceptował wnioski rolników o rekompensaty za straty spowodowane rosyjskim embargiem, zawierające fałszywe dane. Według Ministerstwa Rolnictwa Polska miała eksportować do Rosji 65 tys. ton kalafiorów i brokułów, a więc 261 proc. rocznego eksportu całej UE do Rosji, 206 tys. ton kapusty, czyli 479 proc. rocznego eksportu UE do Rosji, podają nieoficjalne źródła w Brukseli. W rezultacie Komisja Europejska zawiesiła wypłaty rekompensat i ogłosiła nowe zasady.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ke-ma-nowe-propozycje-rekompensat-dla-rolnikow-polacy-straca/16866440

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ke-ma-nowe-propozycje-rekompensat-dla-rolnikow-polacy-straca/16866440