Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja realizuje plan destabilizacji Mołdawii

Europa

przed listopadowymi wyborami, twierdzi mołdawski Dyrektor Służby Informacji i Bezpieczeństwa (SIS) Michai Balan. Kierowany przez niego kontrwywiad dysponuje informacjami o ponad 100 organizacjach pozarządowych, służbach, partiach politycznych i mediach finansowanych przez Rosję i gotowych, jak się wyraził, „rozerwać Mołdawię na kawałki”.
Mołdawia uzyskała niepodległość po upadku ZSSR. Część terytorium między Dniestrem a granicą z Ukrainą oderwała się od kraju tworząc promoskiewską Naddniestrzańską Republikę Mołdawską, uznawaną jedynie przez Abchazję i Osetię Południową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/gotowi-rozerwac-moldawie-na-kawalki-szef-kontrwywiadu-o-nowym-zagrozeniu,468903,s.html

Udostępnij

KE zdemaskowała fałszywe dane z Polski o eksporcie

Europa embargo fałszywe dane marek sawicki minister rolnictwa ministerstwo rolnictwa rekompensaty dla rolników rosja

Minister rolnictwa Marek Sawicki zaakceptował wnioski rolników o rekompensaty za straty spowodowane rosyjskim embargiem, zawierające fałszywe dane. Według Ministerstwa Rolnictwa Polska miała eksportować do Rosji 65 tys. ton kalafiorów i brokułów, a więc 261 proc. rocznego eksportu całej UE do Rosji, 206 tys. ton kapusty, czyli 479 proc. rocznego eksportu UE do Rosji, podają nieoficjalne źródła w Brukseli. W rezultacie Komisja Europejska zawiesiła wypłaty rekompensat i ogłosiła nowe zasady.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ke-ma-nowe-propozycje-rekompensat-dla-rolnikow-polacy-straca/16866440

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ke-ma-nowe-propozycje-rekompensat-dla-rolnikow-polacy-straca/16866440