Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W 2017 roku Amerykanie polecą w Kosmos własnym statkiem

Nauka i Technologie

W 2017 roku Stany Zjednoczone będą mogły samodzielnie wysyłać astronautów na orbitę przewiduje program Launch America ogłoszony przez NASA. Dawniej było to normą, jednak w 2011 roku zakończono eksploatację wahadłowców. Doprowadziło to do sytuacji, w której NASA nie dysponuje możliwością samodzielnego wysyłania astronautów na orbitę i jest skazana na odpłatną pomoc Rosji.

Początkowo NASA planowała samodzielny rozwój nowej generacji statków kosmicznych, jednak zrezygnowała z tego zamiaru i powierzyła to zadanie prywatnym firmom. W ramach programu Launch Aerospace podpisano kontrakty z dwiema firmami. Pierwszą z nich jest założona przez Elona Muska SpaceX, a drugą Boeing. Zgodnie z harmonogramem załogowy lot z wykorzystaniem amerykańskiego statku kosmicznego ma się odbyć już w 2017 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Launch-America-SpaceX-Boeing-DragonX-CST-100-lot-zalogowy,21041

Udostępnij

Polski prom został w Norwegii wybrany statkiem roku

Nauka i Technologie Aluship Technology Napęd elektryczny prom statek transport Transport morski Zero Cat 120

Prom Zero Cat 120 został zaprojektowany w Pruszczu Gdańskim i zbudowany w gdańskiej stoczni Aluship Technology. Jednostka, wykonana na norweskie zamówienie, ma długość 80 metrów i może przewozić 125 samochodów oraz 360 pasażerów.

Tym, co ją wyróżnia jest napęd. Polski prom jest napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi. Ładowanie akumulatorów będzie możliwe dzięki wysuwanym z nadbudówki pantografom i ma odbywać się po każdym zawinięciu do portu w czasie, gdy na prom będą wjeżdżać samochody.

Eksploatacja Zero Cat 120 rozpocznie się w 2015 roku na linii Lavik-Oppedal, którą elektryczny prom będzie pokonywał 34 razy na dobę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/16466-norweski-statek-roku-2014-zbudowano-w-gdansku.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/16466-norweski-statek-roku-2014-zbudowano-w-gdansku.html