Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE zdemaskowała fałszywe dane z Polski o eksporcie

Europa

Minister rolnictwa Marek Sawicki zaakceptował wnioski rolników o rekompensaty za straty spowodowane rosyjskim embargiem, zawierające fałszywe dane. Według Ministerstwa Rolnictwa Polska miała eksportować do Rosji 65 tys. ton kalafiorów i brokułów, a więc 261 proc. rocznego eksportu całej UE do Rosji, 206 tys. ton kapusty, czyli 479 proc. rocznego eksportu UE do Rosji, podają nieoficjalne źródła w Brukseli. W rezultacie Komisja Europejska zawiesiła wypłaty rekompensat i ogłosiła nowe zasady.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ke-ma-nowe-propozycje-rekompensat-dla-rolnikow-polacy-straca/16866440

Udostępnij

Separatyści rządzą Donbasem, zajęli polski konsulat

Europa doniecka republika ludowa konsulat w doniecku separatyści ukraina ługańska republika ludowa

Donbas nie ma już nic wspólnego z Ukrainą oświadczył dziś wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Andriej Purgin. Wcześniej Purgin powiedział rosyjskiej telewizji „Rossija 24”, że „republiki ludowe” – Doniecka i Ługańska – nie wejdą w sojusze polityczne z Ukrainą.
Rzecznik Ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformował dziś, że placówki dyplomatyczne Polski i Czech w Doniecku zostały wczoraj opanowane przez separatystów. Polski konsulat został, jak pisaliśmy, w czerwcu ewakuowany, jego działalność zawieszona. MSZ potwierdziło, że w budynku konsulatu nie było pracowników ani sprzętu.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze