Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rubel coraz tańszy, Rosja płaci za Krym i Donbas

Finanse

Dolar kosztował wczoraj 38,72 rubla, najmniej od dewaluacji rosyjskiej waluty w 1998 roku. Za jedno euro trzeba było zapłacić 50,10 rubli. Wtorek był piątym z rzędu dniem spadków wartości rubla, tymczasem rosyjskie firmy muszą do końca września spłacić ok. 20 mld dolarów zagranicznego zadłużenia. Analitycy agencji Moody’s przewidują, że PKB Rosji spadnie w tym roku o 1 proc.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rubel-rekordowo-tani-to-dowod-na-to-ze-rosja-placi-cene-za-agresje,468873.html

Udostępnij

Prywatyzacja ratuje Portugalię z kryzysu finansowego

Finanse euroland kryzys międzynarodowy fundusz walutowy portugalia program naprawczy prywatyzacja

Przychody z prywatyzacji przekroczyły założenia zawarte w programie antykryzysowym, realizowanym pod okiem międzynarodowych wierzycieli, informuje agencja prasowa Lusa w oparciu o raport rządu portugalskiego. Łącznie prywatyzacja przyniosła dotąd 9,3 mld euro; Portugalia sprzedała między innymi państwową pocztę, spółkę REN zarządzającą siecią kolejową i ANA – krajowymi lotniskami. Portugalia realizuje program naprawczy, który według porozumienia z 2011 roku z Eurolandem i Międzynarodowym Funduszem Walutowym był warunkiem pomocy w kryzysie.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822381,sposob-na-kryzys-portugalia-zarobila-miliardy-na-prywatyzacji-panstwowych-spolek.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822381,sposob-na-kryzys-portugalia-zarobila-miliardy-na-prywatyzacji-panstwowych-spolek.html