Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

To był najlepszy mecz, bo przeciwnik był bardzo groźny

Polska

tak na gorąco skomentował spotkanie Polska-Brazylia trener naszej reprezentacji Stephane Antiga. Polska reprezentacja po raz pierwszy w historii wygrała z reprezentacją Brazylii. Reprezentanci Brazylii po raz pierwszy przegrali w tych mistrzostwach. Losy wyniku ważyły się do końca. Pierwszego seta wygrali Polacy do 22, drugiego Brazylijczycy taką samą różnicą, trzeciego znów nasi przeciwnicy, i to do 14, ale czwartego już reprezentacja Polski do 18. Rozstrzygający piąty set zakończył się wynikiem 17:15.
Po meczu reprezentanci Brazylii i trener zamknęli się w szatni i odmówili wyjścia na zaplanowaną wcześniej konferencję prasową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368,16656210,Polska___Brazylia_3_2__Brazylijski_pokaz_chamstwa.html

Udostępnij

Polski żołnierz zginął w Afganistanie

Polska Afganistan Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Plutonowy Rafał Cebudzki polski żołnierz zginął w afganistanie żołnierz

Plutonowy Rafał Cebudzki zginął dziś nad ranem w wyniku zamachu samobójcy-terrorysty. Lekko rannych zostało dwóch polskich żołnierzy. Zamachowiec zdetonował na ulicy w Kabulu samochód pułapkę, kiedy obok przejeżdżał konwój wojsk koalicyjnych. Poległy plutonowy Rafał Celebudzki prowadził pojazd w tym konwoju, poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Piotr Walatek. Ranni żołnierze czują się dobrze. Rodziny zabitego i rannych zostały zawiadomione przed ogłoszeniem komunikatu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18875,w-afganistanie-zginal-polski-zolnierz.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18875,w-afganistanie-zginal-polski-zolnierz.html