Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prawdopodobnie największy na świecie, na pewno w Polsce

Gospodarka

tartak otwiera dziś w Stalowej Woli Ikea Industry. Tartak za prawie 33 mln zł powstał na 50 hektarach w strefie ekonomicznej „Wisłosan”. Tartak wytwarzać będzie z polskiego drewna płyty do produkcji mebli. Sama fabryka mebli powstanie albo przy tartaku, albo w Malackach na Słowacji. Przez ostatnie 5 lat spółki należące do IKEA zainwestowały w Polsce ponad 5 mld zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ikea-industry-otwiera-najwiekszy-tartak-w-polsce_a17666

Udostępnij

Rosyjski minister energetyki spotyka się dziś z OPEC

Gospodarka budżet rosji cena ropy opec ropa ropa brent rosja spadek cen

choć dotąd Rosja nie chciała współpracować ze światową organizacją eksporterów ropy. Rzeczniczka ministra Alexandra Novaka przekonuje, że spotkanie w Wiedniu zaplanowane zostało „dawno temu”, zanim cena ropy zaczęła spadać, ale, jak twierdzi Reuters powołując się na źródło „zbliżone do rosyjskiego rządu”, władze Rosji pracują nad zatrzymaniem spadu cen. Jak podawaliśmy, cena baryłki ropy brent spadła poniżej 100 dolarów, tymczasem spadek poniżej 104 dolarów zagraża budżetowi Rosji, któremu ropa zapewnia ok. 40 proc. wpływów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rosyjski-minister-spotyka-sie-z-opec-czy-kreml-chce-podbic-ceny-ropy_a17661

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rosyjski-minister-spotyka-sie-z-opec-czy-kreml-chce-podbic-ceny-ropy_a17661