Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prywatyzacja ratuje Portugalię z kryzysu finansowego

Finanse

Przychody z prywatyzacji przekroczyły założenia zawarte w programie antykryzysowym, realizowanym pod okiem międzynarodowych wierzycieli, informuje agencja prasowa Lusa w oparciu o raport rządu portugalskiego. Łącznie prywatyzacja przyniosła dotąd 9,3 mld euro; Portugalia sprzedała między innymi państwową pocztę, spółkę REN zarządzającą siecią kolejową i ANA – krajowymi lotniskami. Portugalia realizuje program naprawczy, który według porozumienia z 2011 roku z Eurolandem i Międzynarodowym Funduszem Walutowym był warunkiem pomocy w kryzysie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822381,sposob-na-kryzys-portugalia-zarobila-miliardy-na-prywatyzacji-panstwowych-spolek.html

Udostępnij

Program Mieszkanie dla Młodych wspiera deweloperów

Finanse deweloper mieszkanie dla młodych narodowy bank polski nbp program MdM

i najbogatszych nabywców mieszkań, twierdzi Narodowy Bank Polski w raporcie o sytuacji na rynku mieszkaniowym, choć miał być przeznaczony dla młodych, wielodzietnych małżeństw. Dofinansowanie rządowego programu obejmuje wyłącznie mieszkania nowe, w rezultacie pomaga deweloperom utrzymywać wysokie ceny. Wsparcie jest niezależne od dochodów, korzystają więc z niego najbogatsze młode małżeństwa, które stać na kupno drogiego, nowego mieszkania.
Według programu, który miał pomagać wielodzietnym rodzinom, małżeństwa zaciągające kredyt hipoteczny mogą otrzymać dzisiaj od 10 do 15 proc. dofinansowania ceny nowego mieszkania w zależności od liczby dzieci.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822217,nbp-miazdzy-mdm-to-wsparcie-sektora-deweloperskiego-a-nie-realizacja-celow-spolecznych.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822217,nbp-miazdzy-mdm-to-wsparcie-sektora-deweloperskiego-a-nie-realizacja-celow-spolecznych.html