Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie służby zajęły tatarski samorząd na Krymie

Europa

Uzbrojeni ludzie w maskach, w wojskowych mundurach i z bronią automatyczną otoczyli dziś rano budynek samorządu tatarów krymskich (Medżlisu) przy ulicy Schmidta w Symferopolu i weszli do środka. Przyjechali też policjanci i więźniarka. Przeszukanie trwa także w siedzibie krymskotatarskiej gazety „Awdiet”, mieszczącej się w tym samym budynku. Wcześniej przeszukane zostało mieszkanie jednego z członków Medżlisu. Policja skonfiskowała mu sprzęt komputerowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1234535,Rosyjskie-sluzby-zajely-budynek-Medzlisu-w-Symferopolu-%28wideo%29

Udostępnij

Autonomię dla Donbasu oraz amnestię dla separatystów

Europa donbas obwód doniecki obwód ługański Petro Poroszenko plan poroszenki promoskiewscy rebelienaci separatyści ukraina umowa stowarzyszeniowa wojska rosyjskie

przewiduje plan prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki ws. rozwiązania konfliktu w Donbasie, który przedstawiła w poniedziałek gazeta internetowa „Ukraińska Prawda”, wraz z projektem ustawy mającej uregulować kryzys na wschodzie kraju. Specjalny status samorządów obowiązywałby przez trzy lata i objąłby powiaty, miasta i wsie w obwodach donieckim i ługańskim, „znajdujące się w momencie wejścia ustawy w życie w granicach operacji antyterrorystycznej”.
Tymczasem w rejonach opanowanych przez wojska rosyjskie i promoskiewskich rebeliantów nasilają się walki. W Kijowie natomiast zaplanowane zostało na dzisiejsze południe podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1234124,Poroszenko-przedstawia-specjalny-plan-dla-Donbasu-Bedzie-amnestia

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1234124,Poroszenko-przedstawia-specjalny-plan-dla-Donbasu-Bedzie-amnestia