Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polski żołnierz zginął w Afganistanie

Polska

Plutonowy Rafał Cebudzki zginął dziś nad ranem w wyniku zamachu samobójcy-terrorysty. Lekko rannych zostało dwóch polskich żołnierzy. Zamachowiec zdetonował na ulicy w Kabulu samochód pułapkę, kiedy obok przejeżdżał konwój wojsk koalicyjnych. Poległy plutonowy Rafał Celebudzki prowadził pojazd w tym konwoju, poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Piotr Walatek. Ranni żołnierze czują się dobrze. Rodziny zabitego i rannych zostały zawiadomione przed ogłoszeniem komunikatu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18875,w-afganistanie-zginal-polski-zolnierz.html

Udostępnij

Brak poboru do wojska obniża bezpieczeństwo kraju

Polska armia zawodowa CBOS pobor do wojska wojsko polskie

twierdzi co czwarty Polak. Wojsko Polskie powinno składać się z w dużej części z zawodowych żołnierzy, ale należy zachować powszechny pobór do wojska, sądzi 34 proc. Polaków, a 11 proc. jest zdania, że nasza armia powinna opierać się przede wszystkim na powszechnym obowiązku wojskowym. Badania CBOS-u przeprowadzone przed konfliktem ukraińskim i w jego trakcie pokazują zmiany nastawienia Polaków do wojska. W 2008 roku 54 proc. uważało, że wojsko powinno być w całości zawodowe, teraz już tylko 47 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16649976,_Metro___Polacy_chca_armii_poborowej__a_nie_tylko.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16649976,_Metro___Polacy_chca_armii_poborowej__a_nie_tylko.html