Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polski żołnierz zginął w Afganistanie

Polska

Plutonowy Rafał Cebudzki zginął dziś nad ranem w wyniku zamachu samobójcy-terrorysty. Lekko rannych zostało dwóch polskich żołnierzy. Zamachowiec zdetonował na ulicy w Kabulu samochód pułapkę, kiedy obok przejeżdżał konwój wojsk koalicyjnych. Poległy plutonowy Rafał Celebudzki prowadził pojazd w tym konwoju, poinformował rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Piotr Walatek. Ranni żołnierze czują się dobrze. Rodziny zabitego i rannych zostały zawiadomione przed ogłoszeniem komunikatu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18875,w-afganistanie-zginal-polski-zolnierz.html

Udostępnij

Brak poboru do wojska obniża bezpieczeństwo kraju

Polska armia zawodowa CBOS pobor do wojska wojsko polskie

twierdzi co czwarty Polak. Wojsko Polskie powinno składać się z w dużej części z zawodowych żołnierzy, ale należy zachować powszechny pobór do wojska, sądzi 34 proc. Polaków, a 11 proc. jest zdania, że nasza armia powinna opierać się przede wszystkim na powszechnym obowiązku wojskowym. Badania CBOS-u przeprowadzone przed konfliktem ukraińskim i w jego trakcie pokazują zmiany nastawienia Polaków do wojska. W 2008 roku 54 proc. uważało, że wojsko powinno być w całości zawodowe, teraz już tylko 47 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16649976,_Metro___Polacy_chca_armii_poborowej__a_nie_tylko.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16649976,_Metro___Polacy_chca_armii_poborowej__a_nie_tylko.html