Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Brak poboru do wojska obniża bezpieczeństwo kraju

Polska

twierdzi co czwarty Polak. Wojsko Polskie powinno składać się z w dużej części z zawodowych żołnierzy, ale należy zachować powszechny pobór do wojska, sądzi 34 proc. Polaków, a 11 proc. jest zdania, że nasza armia powinna opierać się przede wszystkim na powszechnym obowiązku wojskowym. Badania CBOS-u przeprowadzone przed konfliktem ukraińskim i w jego trakcie pokazują zmiany nastawienia Polaków do wojska. W 2008 roku 54 proc. uważało, że wojsko powinno być w całości zawodowe, teraz już tylko 47 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16649976,_Metro___Polacy_chca_armii_poborowej__a_nie_tylko.html

Udostępnij

Ukrainie broni nie sprzedajemy, dajemy sprzęt policyjny

Polska broń ministerstwo Obrony ministerstwo spraw wewnętrznych sprzęt policyjny ukraina

Polska nie sprzedaje broni na Ukrainę – powiedział dziś minister obrony Tomasz Siemoniak. Nie wykluczył, że będzie o tym mowa w czasie wizyty w Polsce ministra obrony Wałerija Hełeteja, której MON spodziewa się w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Nasze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje natomiast, że nieodpłatnie przekazuje Ukrainie sprzęt policyjny, nie ujawniając, co konkretnie. Według umowy przygotowanej przez MSW jest to „sprzęt strategiczny” pochodzący z zasobów ministerstwa, a wyłącznym użytkownikiem mają być służby podległe ukraińskiemu resortowi spraw wewnętrznych. Jedną z tych służb jest Gwardia Narodowa walcząca z prorosyjskimi ugrupowaniami oraz wojskami rosyjskimi na wschodzie Ukrainy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16845996/polska-przekaze-ukrainie-strategiczny-sprzet-to-moze-byc-bron

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16845996/polska-przekaze-ukrainie-strategiczny-sprzet-to-moze-byc-bron