Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Program Mieszkanie dla Młodych wspiera deweloperów

Finanse

i najbogatszych nabywców mieszkań, twierdzi Narodowy Bank Polski w raporcie o sytuacji na rynku mieszkaniowym, choć miał być przeznaczony dla młodych, wielodzietnych małżeństw. Dofinansowanie rządowego programu obejmuje wyłącznie mieszkania nowe, w rezultacie pomaga deweloperom utrzymywać wysokie ceny. Wsparcie jest niezależne od dochodów, korzystają więc z niego najbogatsze młode małżeństwa, które stać na kupno drogiego, nowego mieszkania.
Według programu, który miał pomagać wielodzietnym rodzinom, małżeństwa zaciągające kredyt hipoteczny mogą otrzymać dzisiaj od 10 do 15 proc. dofinansowania ceny nowego mieszkania w zależności od liczby dzieci.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/822217,nbp-miazdzy-mdm-to-wsparcie-sektora-deweloperskiego-a-nie-realizacja-celow-spolecznych.html

Udostępnij

Unia Europejska dopłaci do kupna japońskiego samochodu

Finanse dopłata emisja CO2 emisja dwutlenku węgla przedsiębiorcy samochód

Dopłata może wynieść około 20 tys. zł. Obejmie od 1,5 tys. do 2 tys. polskich przedsiębiorców, którzy kupią na kredyt nowy samochód Toyoty. Uzasadnieniem dotacji jest niższa emisja mniej dwutlenku węgla, a dopłaty mają zachęcić do kupowania takich aut. W Polsce nie było dotąd dotacji do nowych samochodów, były natomiast już stosowane w Hiszpanii, Francji, Holandii i Niemczech.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/nowy-samochod-z-doplata-z-unii-ale-nie-dla-wszystkich,468166.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/nowy-samochod-z-doplata-z-unii-ale-nie-dla-wszystkich,468166.html