Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chodzenie i jazda na rowerze do pracy dają szczęście

Nauka i Technologie

Unikanie jazdy samochodem może być korzystne dla poziomu odczuwanego szczęścia – uważają naukowcy po przebadaniu 18 tys. osób, dojeżdżających do pracy w Anglii. Badani w latach 1991 – 2009 przez co najmniej trzy kolejne lata wypełniali ankiety, dotyczące ich kondycji psychicznej.

Badanie potwierdziło powszechnie znane powiązanie pomiędzy aktywnością fizyczną i dobrym nastrojem. Autorzy zwracają przy tym uwagę na fakt, że kierowcy samochodów byli o 13 proc. bardziej narażeni na odczuwanie presji i trudności w koncentracji w porównaniu z pieszymi i rowerzystami. Lepsze wyniki od nich uzyskiwały również osoby, poruszające się na co dzień komunikacją miejską.

Adam Martin z Norwich Medical School przy University of East Anglia stwierdził: „Można pomyśleć, że zakłócenia w funkcjonowaniu transportu czy tłok mogą być potencjalnym źródłem stresu. Ale autobusy i pociągi dają ludziom czas do relaksu, czytania i utrzymywania kontaktów społecznych, a towarzyszący temu spacer do przystanku czy na stację wydaje się rozchmurzać ludzi”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/chodzenie-i-jezdzenie-na-rowerze-do-pracy---kluczem-do-szczescia,0,0,1618176.html

Udostępnij

Po 13 latach Apple wycofuje z oferty iPoda Classic

Nauka i Technologie Apple iPod MP3 muzyka Odtwarzacz muzyki

najsłynniejszy odtwarzacz muzyczny świata – iPod Classic, będący wersją rozwojową pierwszego iPoda z 2001 roku został wycofany ze sklepu Apple’a. Zaprezentowane 13 lat temu urządzenie nie było pierwszym odtwarzaczem MP3, ale dzięki połączeniu dużej pojemności z niewielkimi rozmiarami i prostotą obsługi odniosło duży sukces i dało początek całej rodzinie odtwarzaczy muzyki.

Pierwszy iPod oferował 5 GB pamięci, a za sterowanie odpowiadało fizyczne, ruchome kółko, zmienione w kolejnych modelach na panel dotykowy. Choć Apple wycofał z oferty iPoda Classic, to pozostawił w niej inne urządzenia tej marki wyposażone – zamiast w charakterystyczne kółko – w ekrany dotykowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gadzetomania.pl/1836,requiem-dla-legendy-apple-pokazal-nam-zegarek-ale-usmiercil-ipoda-classic

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gadzetomania.pl/1836,requiem-dla-legendy-apple-pokazal-nam-zegarek-ale-usmiercil-ipoda-classic