Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Siatkówka: Polska wygrała z Francją 3:0

Polska

Polacy tuż przed spotkaniem dowiedzieli slię, że Amerykanie przegrali a Argentyną 3:2, mają więc zapewniony awans do dalszej fazy turnieju. – Zapanowała mała euforia w szatni, jak się dowiedzieliśmy o wyniku Amerykanów z Argentyną. I to nas trochę rozproszyło. Musimy unikać takich sytuacji na przyszłość – skomentował mecz środkowy reprezentacji Polski Karol Kłos. Wiedzieli o tym również Francuzi, ale im awans z pierwszego miejsca zapewniała nawet porażka 3:2, Polakom potrzebne było zwycięstwo 3:0 lub 3:1.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/sport/news-klos-gralismy-z-usmiechem-na-ustach,nId,1499567

Udostępnij

Polskie media spekulują na temat składu nowego rządu

Polska Bronisław Komorowski eksperci ewa kopacz media premier rząd

Nie ujawniła ani jednego nazwiska kandydata na członka swojego rządu Ewa Kopacz, której prezydent Bronisław Komorowski, jak zapowiedział, w poniedziałek powierzy misję tworzenia rządu. Zapowiedziała jedynie, że przedstawi listę kandydatów na ministrów w konstytucyjnym, dwutygodniowym terminie, a więc do 22 września i że prezydent pierwszy pozna zaproponowany przez nią skład. Nie przeszkadza to telewizyjnym ekspertom wymieniania nazwisk polityków, którzy ich zdaniem mogliby znaleźć się w rządzie Ewy Kopacz i rozprawiania o ich wadach i zaletach.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze