Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Fundacja Bartelsmanna: w Polsce spada poziom biedy

Gospodarka

wynika z badań sprawiedliwości społecznej w krajach UE prowadzonych przez Fundację Bartelsmanna co trzy lata. Polska jest szesnasta na liście rankingu ubóstwa, tuż pod poziomem średniej dla Europy, ale sześć lat temu była ostatnia na liście. Według raportu Fundacji cztery pierwsze miejsca w Europie zajmują Szwecja, Finlandia, Dania i Holandia. Fundacja bada nie tylko dochody, ale też dostęp do edukacji, pracy i opieki medycznej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polska-rowniejsza-mniej-biedy-i-wykluczonych,nId,1499536

Udostępnij

Metro w Warszawie: śledztwo w sprawie korupcji przedłużone

Gospodarka alstom dyrektor metra korupcja metro prokuratura Warszawa wiceprezydent warszawy łąpówki

zostało do końca lutego przyszłego roku przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu. Zarzuty korupcyjne prokuratura przedstawiła dotąd 5 osobom, w tym byłemu dyrektorowi metra i byłemu wiceprezydentowi stolicy. Śledztwo dotyczące łapówek przy zakupach wagonów metra w latach 1998-2002 trwa już 8 lat. Polskich prokuratorów wspiera prokuratura Wielkiej Brytanii, która dowiodła, że brytyjska firma zależna francuskiego producenta pociągów i turbin Alstom zapłaciła ok. 8,5 mln dolarów łapówek, by zdobyć kontrakty w Polsce oraz w Indiach i Tunezji. Pomocy prawnej udzielają też prokuratury kilku innych państw europejskich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22394,warszawskie-metro-trwa-sledztwo-dot-przetargu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22394,warszawskie-metro-trwa-sledztwo-dot-przetargu.html