Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wybory w Szwecji: sondaże wskazują zwycięstwo lewicy

Europa

Ponad osiem milionów Szwedów głosuje dziś w wyborach do parlamentu oraz władz wojewódzkich i samorządów gminnych. Wybory zaczęły się o godzinie ósmej i trwać będą do 20. Politycy spodziewają się wysokiej frekwencji; cztery lata temu wyniosła ona 84,64 proc. Blisko dwa miliony wyborców skorzystało z możliwości wcześniejszego pisemnego oddania głosu. Sondaże wskazują na zwycięstwo lewicy po dwóch czteroletnich kadencjach prawicowych rządów. Głównym hasłem lewicy jest podniesienie podatków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.naszdziennik.pl/swiat/97245,wybory-parlamentarne-w-szwecji.html

Udostępnij

Ukraina: wojsko odparło szturm, konwój wjechał

Europa donieck konwój lotnisko pomoc humanitarna rozejm szturm ukraina wojsko zawieszenie broni

Armia odparła nocą z soboty na niedzielę atak separatystów na lotnisko w Doniecku, podają władze Ukrainy, zapewniając jednocześnie, że strona rządowa przestrzega zawieszenia broni uzgodnionego 1 września w Mińsku.

Drugi rosyjski konwój z pomocą humanitarną wjechał w nocy z piątku na sobotę na Ukrainę bez kontroli Czerwonego Krzyża i ukraińskiej straży granicznej, informuje OBWE. Rzecznik rosyjskiej Służby celnej mówi, że Rosjanie skontrolowali wszystkie 220 ciężarówek w obecności Ukraińców. Po rozładowaniu ciężarówki wróciły do Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-donieck-armia-odparla-szturm-separatystow-na-lotnisko,nId,1499371

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-donieck-armia-odparla-szturm-separatystow-na-lotnisko,nId,1499371