Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Największy, drapieżny dinozaur świetnie pływał

Nauka i Technologie

Spinosaurus miał około 15 metrów długości, na grzbiecie strukturę przypominającą żagiel, długą szyję i głowę, zbliżoną kształtem i budową do głowy krokodyla. Zdaniem badaczy dużo pływał, a w skład jego diety wchodziły prehistoryczne, wielkie ryby.
Żyjący 95 mln lat temu spinosaurus był największym, znanym drapieżnikiem w dziejach, większym od powszechnie znanego tyranozaura. Wyróżniał się nietypowymi proporcjami kończyn, które Paul Sereno z University of Chicago określił jako zbliżone raczej do wczesnych waleni, niż drapieżnych dinozaurów. Choć jego szczątki odkryto wiek temu w Egipcie, jedyny znany egzemplarz szkieletu tego drapieżnika został zniszczony w czasie drugiej wojny światowej podczas bombardowania Monachium.
Dzięki zachowanym zdjęciom i notatkom, oraz z wykorzystaniem odkrytych współcześnie skamieniałości, udało się po latach odtworzyć trójwymiarowy szkielet prehistorycznego gada.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1232423,To-byl-pierwszy-dinozaur-ktory-plywal-Wiekszy-niz-tyranozaur

Udostępnij

Gdy śpimy, mózg nadal wykonuje zadania sprzed zaśnięcia

Nauka i Technologie Aktywność mózgu medycyna mózg neurologia Sen Układ nerwowy

W czasie snu mózg może wykonywać złożone zadania, np. przetwarzanie mowy. Naukowcy badali zdolność mózgu do zautomatyzowanych działań w stanie czuwania i snu.

Uczestnicy eksperymentu naciskając przycisk prawą albo lewą ręką klasyfikowali usłyszane słowa, zaliczając je do zwierząt lub przedmiotów. Byli w stanie robić to również po zaśnięciu. Choć nie byli tego świadomi, ich mózg nadal przetwarzał słyszane informacje i dokonywał klasyfikacji, choć zabierało mu to nieco więcej czasu.

– Nie zapadamy się w otchłań, a zamiast tego części naszego mózgu rutynowo przetwarzają to, co dzieje się w otoczeniu (…). To wyjaśnia pewne zjawiska z życia codziennego, takie jak wrażliwość w czasie snu na własne imię lub dźwięk budzika, w porównaniu do równie głośnych, ale nieistotnych dla nas dźwięków. – mówi Sid Kouider z Ecole Normale Supérieure w Paryżu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/sen-zadanie-zautomatyzowana-czynnosc-wykonanie-mozg-Sid-Kouider,21015

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/sen-zadanie-zautomatyzowana-czynnosc-wykonanie-mozg-Sid-Kouider,21015