Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kontrakt zawieszony? Mistral wypłynął z rosyjską załogą

Europa

Mimo zawieszenia przez Francję kontraktu z Rosją na dostawę dwóch okrętów desantowych typu Mistral, pierwszy z nich, Władywostok, wyszedł z portu w Saint Nazare dziś wczesnym rankiem z 200 rosyjskimi marynarzami na pokładzie.
Po zawieszeniu kontraktu na początku września, prezydent Francois Hollande podkreślił, że wart 1,6 miliarda euro kontrakt nie został zerwany. Prezydent Francji ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie dostarczenia Władywostoka Rosji pod koniec października.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/kontrakt-zawieszony-ale-mistral-wyszedl-w-morze-z-rosyjska-zaloga,467782,s.html

Udostępnij

Separatyści rozpoczęli szturm na lotnisko w Doniecku

Europa donieck lotnisko rozejm separatyści szturm ukraina

wczoraj wieczorem, podają źródła ukraińskie. Według strony ukraińskiej separatyści użyli systemów rakietowych Grad. O wielkiej łunie i słupie dymu nad lotniskiem piszą mieszkańcy miasta w portalach społecznościowych. Rosyjska agencja Ria Nowosti potwierdza, że w zachodniej części Doniecka słychać ciężki ostrzał artyleryjski. Separatyści mówią o pogwałceniu rozejmu przez wojska ukraińskie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-rosjanie-wyslali-na-ukraine-drugi-konwoj-z-pomoca-humanitarn,nId,1499192

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-rosjanie-wyslali-na-ukraine-drugi-konwoj-z-pomoca-humanitarn,nId,1499192