Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

NASA zbuduje największą rakietę świata do 2018 roku

Świat

W pierwszym locie rakieta SLS (Space Launch System) będzie zdolna wynieść w kosmos 74 tony ładunku, docelowo jej nośność ma wynieść 143 tony. Paliwem SLS będzie ciekły wodór, a utleniaczem ciekły tlen. Rakieta może być użyta do załogowego lotu na marsa.
Największa dotąd rakieta Saturn V miała udźwig 118 ton. Większa miała być sowiecka rakieta Energia w wersji „Wulkan”, według planów mogła wynieść 175 ton, ale nigdy w tej wersji nie wystartowała. Najnowsze informacje o rakiecie ujawniła NASA po zeszłotygodniowym przeglądzie projektu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/nasa-najwieksza-rakieta-swiata-ma-byc-gotowa-do-2018-roku/

Udostępnij

Niedoszli mordercy dwunastoletniej blogerki schwytani

Świat islamscy terroryści Malala Malala Yousafzai Nagroda Nobla pakistan talibowie zamach

Dziesięciu talibów, którzy w 2012 usiłowali zabić dwunastoletnią uczennicę Malalę Yousafzai schwytało w piątek pakistańskie wojsko. Dziewczynkę opowiadającą się na blogu za prawem kobiet do edukacji i decydowania o sobie postrzelili w głowę i szyję. Po długiej rehabilitacji Malala mieszka w Anglii i nadal prowadzi blog. Dostała nagrodę Unii Europejskiej za obronę praw człowieka, była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Nie może wrócić do Pakistanu bo talibowie grożą zamordowaniem jej i jej rodziny.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16632424,Aresztowano_ludzi__ktorzy_probowali_zabic_pakistanska.html#ixzz3DAqCD7Y0

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16632424,Aresztowano_ludzi__ktorzy_probowali_zabic_pakistanska.html#ixzz3DAqCD7Y0