Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Umowa o wolnym handlu z Ukrainą została odłożona

Gospodarka

przez UE do końca przyszłego roku, ustalili przedstawiciele UE, Ukrainy i Rosji w Brukseli. Jednostronne zniesienie ceł dla 98% ukraińskich towarów eksportowanych do Unii będzie obowiązywało do 31 grudnia 2015.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16820383/ue-wychodzi-naprzeciw-rosji-wdrozenie-umowy-o-wolnym-handlu-z-ukraina-przelozone

Udostępnij

Nie zabraknie gazu nawet jeśli Rosja zamknie dopływ

Gospodarka gaz Gazprom PGNiG Polskie Górnictwo Naftowego i Gazownictwo zapasy

Mamy w magazynach ok. 2,6 mld metrów sześciennych gazu – głosi komunikat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zdaniem ekspertów z firmy Gas Infrastructure Europe to 99 proc. możliwości PGNiG, o 0,5 mld m sześciennych więcej niż rok temu. Dzienne zużycie gazu wynosi od 15 mln latem do 70 mln m sześciennych w czasie mroźnych dni zimy. Gospodarstwa domowe to ok. 30 proc. całości konsumowanego w Polsce gazu, w przybliżeniu tyle, ile wydobywamy w kraju; roczne wydobycie w Polsce wyniosło w 2013 roku 5,49 mld metrów sześciennych. W sytuacji niedoboru gazu przepisy przewidują odcięcie go od odbiorców przemysłowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ile-wystarczy-nam-gazu_a17610

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ile-wystarczy-nam-gazu_a17610