Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Umowa o wolnym handlu z Ukrainą została odłożona

Gospodarka

przez UE do końca przyszłego roku, ustalili przedstawiciele UE, Ukrainy i Rosji w Brukseli. Jednostronne zniesienie ceł dla 98% ukraińskich towarów eksportowanych do Unii będzie obowiązywało do 31 grudnia 2015.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16820383/ue-wychodzi-naprzeciw-rosji-wdrozenie-umowy-o-wolnym-handlu-z-ukraina-przelozone

Udostępnij

Nie zabraknie gazu nawet jeśli Rosja zamknie dopływ

Gospodarka gaz Gazprom PGNiG Polskie Górnictwo Naftowego i Gazownictwo zapasy

Mamy w magazynach ok. 2,6 mld metrów sześciennych gazu – głosi komunikat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zdaniem ekspertów z firmy Gas Infrastructure Europe to 99 proc. możliwości PGNiG, o 0,5 mld m sześciennych więcej niż rok temu. Dzienne zużycie gazu wynosi od 15 mln latem do 70 mln m sześciennych w czasie mroźnych dni zimy. Gospodarstwa domowe to ok. 30 proc. całości konsumowanego w Polsce gazu, w przybliżeniu tyle, ile wydobywamy w kraju; roczne wydobycie w Polsce wyniosło w 2013 roku 5,49 mld metrów sześciennych. W sytuacji niedoboru gazu przepisy przewidują odcięcie go od odbiorców przemysłowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ile-wystarczy-nam-gazu_a17610

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ile-wystarczy-nam-gazu_a17610