Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Separatyści rozpoczęli szturm na lotnisko w Doniecku

Europa

wczoraj wieczorem, podają źródła ukraińskie. Według strony ukraińskiej separatyści użyli systemów rakietowych Grad. O wielkiej łunie i słupie dymu nad lotniskiem piszą mieszkańcy miasta w portalach społecznościowych. Rosyjska agencja Ria Nowosti potwierdza, że w zachodniej części Doniecka słychać ciężki ostrzał artyleryjski. Separatyści mówią o pogwałceniu rozejmu przez wojska ukraińskie.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-rosjanie-wyslali-na-ukraine-drugi-konwoj-z-pomoca-humanitarn,nId,1499192

Udostępnij

Szwecja: lewica ma szanse zwycięstwa w wyborach

Europa

Lewicowa opozycja ma 45,8 proc. zwolenników, na rządząca od 8 lat prawicę jest skłonnych głosować w zaplanowanych na niedzielę wyborach parlamentarnych 39,4 proc. obywateli Szwecji. Nacjonalistyczna partia Szwedzcy Demokraci popierana jest przez 9,8 proc. Szwedów, cztery lata temu uzyskała w wyborach 5,7 proc. głosów.
Centroprawica rządząca przez dwie kadencje znacznie obniżyła podatki, dziś niższe są w Szwecji niż w Danii, Belgii, Francji oraz Włoszech. Wzrosło zatrudnienie, powstały miejsca pracy, ale nie spadło bezrobocie, wynoszące 7,8 proc. Lewicowa opozycja zarzuca prawicy, że reformy obniżyły jakość usług socjalnych, w tym opieki zdrowotnej oraz opieki nad osobami starszymi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3571885,wybory-w-szwecji-rosnie-poparcie-dla-nacjonalistow-lewica-faworytem-ale-czy-zdola-utworzyc-rzad,id,t.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3571885,wybory-w-szwecji-rosnie-poparcie-dla-nacjonalistow-lewica-faworytem-ale-czy-zdola-utworzyc-rzad,id,t.html