Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Indyjskie dzikie lamparty żywią się głównie psami

Nauka i Technologie

Domowymi psami i kotami żywią się dzikie lamparty w Indiach – podaje Wildlife Conservation Society (WCS).  Niemal 40 proc. ich posiłków stanowią domowe psy, a 12 proc. – koty.

Duże zwierzęta hodowlane to zaledwie około jedna piąta diety lampartów. Zdaniem badaczy psy i koty swobodnie biegają po okolicy a kozy, krowy, owce i świnie są zazwyczaj zamykane w zagrodach i są za duże.

Straty finansowe powodowane wśród hodowców są znacznie mniejsze, niż się powszechnie wydaje. Niechęć do lampartów może wynikać przede wszystkim ze strachu przed drapieżnikami w pobliżu domów i z powodu przywiązania do zwierząt domowych, a nie z powodu strat w pogłowiu zwierząt hodowlanych, twierdzą badacze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=179049&data=&status=biezace&_CheckSum=1297596784

Udostępnij

Móżdżek nie jest niezbędny do życia

Nauka i Technologie chiny medycyna Móżdżek mózg neurologia Równowaga Układ nerwowy

Żyje mimo braku móżdżku 24-letnia Chinka, wykazało badanie z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego. Móżdżek to struktura, występująca u wszystkich kręgowców, odpowiedzialna m.in. za kontrolę napięcia mięśni, poruszanie się i utrzymanie równowagi. Choć móżdżek zajmuje zaledwie 10 proc. objętości ludzkiego mózgu, znajduje się w nim około połowy wszystkich neuronów.

Zamiast móżdżku, kobieta ma jamę wypełnioną płynem mózgowo-rdzeniowym. Mimo tego nie tylko żyje, ale normalnie funkcjonuje, choć cierpi na zaburzenia równowagi, a umiejętność chodzenia opanowała dopiero jako 7-letnie dziecko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/odkryto-kobiete-ktora-zyje-majac-mozdzku/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/odkryto-kobiete-ktora-zyje-majac-mozdzku/