Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nie zabraknie gazu nawet jeśli Rosja zamknie dopływ

Gospodarka

Mamy w magazynach ok. 2,6 mld metrów sześciennych gazu – głosi komunikat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zdaniem ekspertów z firmy Gas Infrastructure Europe to 99 proc. możliwości PGNiG, o 0,5 mld m sześciennych więcej niż rok temu. Dzienne zużycie gazu wynosi od 15 mln latem do 70 mln m sześciennych w czasie mroźnych dni zimy. Gospodarstwa domowe to ok. 30 proc. całości konsumowanego w Polsce gazu, w przybliżeniu tyle, ile wydobywamy w kraju; roczne wydobycie w Polsce wyniosło w 2013 roku 5,49 mld metrów sześciennych. W sytuacji niedoboru gazu przepisy przewidują odcięcie go od odbiorców przemysłowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ile-wystarczy-nam-gazu_a17610

Udostępnij

Gazprom deklaruje zwiększenie dostaw gazu do Polski

Gospodarka gaz Gazprom PGNiG

Dostawy na poziomie zamówień PGNiG zagwarantował wczoraj Gazprom.
Rzecznik koncernu Siergiej Kuprianow przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że Polska dostawała w ostatnich dniach mniej gazu niż zamawiała. Wcześniej, jak pisaliśmy, Rosjanie utrzymywali, że dostawy są zgodne z zamówieniami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gazprom-spokojnie-nic-sie-nie-stalo_a17611

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gazprom-spokojnie-nic-sie-nie-stalo_a17611