Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szwecja: lewica ma szanse zwycięstwa w wyborach

Europa

Lewicowa opozycja ma 45,8 proc. zwolenników, na rządząca od 8 lat prawicę jest skłonnych głosować w zaplanowanych na niedzielę wyborach parlamentarnych 39,4 proc. obywateli Szwecji. Nacjonalistyczna partia Szwedzcy Demokraci popierana jest przez 9,8 proc. Szwedów, cztery lata temu uzyskała w wyborach 5,7 proc. głosów.
Centroprawica rządząca przez dwie kadencje znacznie obniżyła podatki, dziś niższe są w Szwecji niż w Danii, Belgii, Francji oraz Włoszech. Wzrosło zatrudnienie, powstały miejsca pracy, ale nie spadło bezrobocie, wynoszące 7,8 proc. Lewicowa opozycja zarzuca prawicy, że reformy obniżyły jakość usług socjalnych, w tym opieki zdrowotnej oraz opieki nad osobami starszymi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3571885,wybory-w-szwecji-rosnie-poparcie-dla-nacjonalistow-lewica-faworytem-ale-czy-zdola-utworzyc-rzad,id,t.html

Udostępnij

Rosjanie porwali oficera. Estonia ma dowód

Europa estonia Kohver oficer porwanie rosja

Dowód na to, że estoński oficer kontrwywiadu został porwany z terytorium Estonii przedstawiły estońskie władze. Dokument został sporządzony i podpisany przez rosyjskich i estońskich pograniczników na miejscu incydentu, niecałe pięć godzin później.
Eston Kohver jest oskarżony o szpiegostwo, grozi mu 20 lat łagru. Unia Europejska żąda jego natychmiastowego uwolnienia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/ten-dokument-uratuje-kohvera-estonia-ujawnia-i-zatrudnia-adwokatow-od-pussy-riot,467359,s.htmlh

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/ten-dokument-uratuje-kohvera-estonia-ujawnia-i-zatrudnia-adwokatow-od-pussy-riot,467359,s.htmlh