Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polacy wygrali z Włochami 3:1

Polska

Pierwszego seta wygrali Włosi do 19, pozostałe trzy – Polacy do 18, do 20 i do 24. Mariusz Wlazły zdobył aż 25 punktów. Włosi mają ostatnio wiele problemów kadrowych, często zdarzają się konflikty. W sobotę Polacy zagrają z Iranem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/16806800/ms-show-wlazlego-polacy-wygrali-z-wlochami

Udostępnij

Niższe z dnia na dzień są dostawy gazu z Rosji do Polski

Polska dostawy dostawy gazu gaz Gazprom PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rosja zmniejszone dostawy

Dziś do Polski dociera już 45 proc. gazu mniej niż zamówiło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Wczoraj docierało o 25 proc. mniej gazu, w poniedziałek o 20 proc. mniej. PGNiG uzupełnia niedobory  importując gaz z Czech i Niemiec.
– Obecnie dostawy surowca do Polski utrzymują się na takim samym poziomie jak w poprzednich dniach i wynoszą 23 mln m sześc. gazu dziennie – powiedział wczoraj wieczorem rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprijanow. „Wolumeny zamówione przez PGNiG były mniejsze od ilości maksymalnych – czyli zgodne z kontraktem. Mimo to, nie zostały zrealizowane przez Gazprom Eksport” – odpowiedziało w oficjalnym komunikacie PGNiG.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16621883,PGNiG__Dostawy_gazu_ze_wschodu_juz_45_proc__nizsze_.html#ixzz3D02LroMr

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16621883,PGNiG__Dostawy_gazu_ze_wschodu_juz_45_proc__nizsze_.html#ixzz3D02LroMr