Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Najmniej zarabiają mieszkańcy małych miejscowości

Finanse

Mniej niż 3 450 PLN brutto miesięcznie zarabiała połowa zatrudnionych w miejscowościach o liczbie mieszkańców do 100 tysięcy w 2013 roku. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców zarobki były wyższe o 1000 zł. Poniżej 3 000 zł zarabiali kolejno: mieszkańcy Ełku, około 2 500 zł, Przemyśla – 2 600 zł, Grudziądza – 2 780 zł i Ostrzeszowa – 2 800 zł. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadziła firma Sedlak & Sedlak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/821536,ile-zarabiaja-mieszkancy-malych-polskich-miast.html

Udostępnij

Najniższa składka na ZUS w przyszłym roku to 1100zł

Finanse budżet pprzeciętne wynagrodzenie projekt budżetu składka składka minimalna wzrost ZUS

Co najmniej tyle będą musieli płacić przedsiębiorcy. Podwyżka minimalnej składki wynika ze wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, z którym składki są powiązane. Zgodnie z założeniami ustawy budżetowej wzrośnie ono w przyszłym roku z obecnych 3746 zł do 3966 zł. Można więc przewidywać, że proporcjonalnie wzrośnie też o 5,9 proc. składka na ZUS. Oficjalne wysokość składek ma zostać ogłoszona w grudniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rzad-podwyzszyl-skladki-na-zus-w-2015-r-przedsiebiorcy-zaplaca-1100-zl_a17595

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rzad-podwyzszyl-skladki-na-zus-w-2015-r-przedsiebiorcy-zaplaca-1100-zl_a17595