Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Najmniej zarabiają mieszkańcy małych miejscowości

Finanse

Mniej niż 3 450 PLN brutto miesięcznie zarabiała połowa zatrudnionych w miejscowościach o liczbie mieszkańców do 100 tysięcy w 2013 roku. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców zarobki były wyższe o 1000 zł. Poniżej 3 000 zł zarabiali kolejno: mieszkańcy Ełku, około 2 500 zł, Przemyśla – 2 600 zł, Grudziądza – 2 780 zł i Ostrzeszowa – 2 800 zł. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadziła firma Sedlak & Sedlak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/821536,ile-zarabiaja-mieszkancy-malych-polskich-miast.html

Udostępnij

Najniższa składka na ZUS w przyszłym roku to 1100zł

Finanse budżet pprzeciętne wynagrodzenie projekt budżetu składka składka minimalna wzrost ZUS

Co najmniej tyle będą musieli płacić przedsiębiorcy. Podwyżka minimalnej składki wynika ze wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, z którym składki są powiązane. Zgodnie z założeniami ustawy budżetowej wzrośnie ono w przyszłym roku z obecnych 3746 zł do 3966 zł. Można więc przewidywać, że proporcjonalnie wzrośnie też o 5,9 proc. składka na ZUS. Oficjalne wysokość składek ma zostać ogłoszona w grudniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rzad-podwyzszyl-skladki-na-zus-w-2015-r-przedsiebiorcy-zaplaca-1100-zl_a17595

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rzad-podwyzszyl-skladki-na-zus-w-2015-r-przedsiebiorcy-zaplaca-1100-zl_a17595