Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosjanie porwali oficera. Estonia ma dowód

Europa

Dowód na to, że estoński oficer kontrwywiadu został porwany z terytorium Estonii przedstawiły estońskie władze. Dokument został sporządzony i podpisany przez rosyjskich i estońskich pograniczników na miejscu incydentu, niecałe pięć godzin później.
Eston Kohver jest oskarżony o szpiegostwo, grozi mu 20 lat łagru. Unia Europejska żąda jego natychmiastowego uwolnienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/ten-dokument-uratuje-kohvera-estonia-ujawnia-i-zatrudnia-adwokatow-od-pussy-riot,467359,s.htmlh

Udostępnij

UE: sankcje wobec Rosji wejdą w życie w piątek

Europa Bruksela odwet rosja sankcje Unia Europejska unijny dziennik urzędowy zakaz lotów nad rosją

postanowili ambasadorowie państw UE dziś na spotkaniu w Brukseli. Do dziś Finlandia, Słowacja, Czechy i Węgry nie chciały się zgodzić na oficjalne opublikowanie w unijnym Dzienniku Urzędowym decyzji o sankcjach. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział wcześniej kroki odwetowe, z których najdotkliwszy to zakaz lotów europejskich samolotów pasażerskich nad terytorium Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1229108,UE-kolejna-narada-w-sprawie-sankcji-wobec-Rosji-Nie-ma-porozumienia-

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1229108,UE-kolejna-narada-w-sprawie-sankcji-wobec-Rosji-Nie-ma-porozumienia-