Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Data urodzenia ma wpływ na sukcesy w szkole

Nauka i Technologie

Dzieci, które urodziły się w pierwszych miesiącach roku mają w szkole przewagę nad pozostałymi uczniami – stwierdzili badacze z francuskiego Państwowego Centrum Poszukiwań Naukowych. Wynika to z faktu, że mózg w młodym wieku rozwija się bardzo szybko. W związku z tym dla kilkulatków różnica kilku miesięcy może oznaczać dużą różnicę w rozwoju intelektualnym.

Potwierdzają to zebrane dane – uczniowie, urodzeni w pierwszym kwartale dwukrotnie rzadziej powtarzają klasę od tych, którzy urodzili się w ostatnim kwartale roku. Obserwowana różnica utrzymuje się aż do 15 roku życia, co w niektórych przypadkach może wpływać na wybór szkoły średniej, a przez to na karierę zawodową w wieku dorosłym.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-data-urodzenia-wplywa-na-szkolne-rezultaty,nId,1498138

Udostępnij

Wyciekły dane 5 mln użytkowników Gmaila

Nauka i Technologie bezpieczeństwo cyberprzestępstwa e-mail Gmail poczta rosja wyciek danych

Dane niemal 5 mln użytkowników poczty Google’a opublikowano wczoraj w jednym z rosyjskich serwisów. Na liście znaleźli się również Polacy, a wiarygodność ujawnionej listy została potwierdzona. Wbrew początkowym doniesieniom informacje nie zostały wykradzione z serwerów Gmaila.

Dane zostały najprawdopodobniej zebrane w inny sposób: za pomocą szkodliwego oprogramowania, phishingu, różnych zabiegów socjotechnicznych a także – prawdopodobnie – przez odgadnięcie prostego hasła lub stosowanie przez nieostrożnych użytkowników tego samego hasła w różnych, również słabo zabezpieczonych, serwisach.

Usługa pocztowa, udostępniana przez Google jest zintegrowana z wieloma innymi serwisami tej firmy, więc ewentualne przejęcie konta może się wiązać z trudnymi do oszacowania stratami. Aby uniknąć problemów warto w każdym serwisie stosować unikatowe konto i stosować tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/