Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Data urodzenia ma wpływ na sukcesy w szkole

Nauka i Technologie

Dzieci, które urodziły się w pierwszych miesiącach roku mają w szkole przewagę nad pozostałymi uczniami – stwierdzili badacze z francuskiego Państwowego Centrum Poszukiwań Naukowych. Wynika to z faktu, że mózg w młodym wieku rozwija się bardzo szybko. W związku z tym dla kilkulatków różnica kilku miesięcy może oznaczać dużą różnicę w rozwoju intelektualnym.

Potwierdzają to zebrane dane – uczniowie, urodzeni w pierwszym kwartale dwukrotnie rzadziej powtarzają klasę od tych, którzy urodzili się w ostatnim kwartale roku. Obserwowana różnica utrzymuje się aż do 15 roku życia, co w niektórych przypadkach może wpływać na wybór szkoły średniej, a przez to na karierę zawodową w wieku dorosłym.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-data-urodzenia-wplywa-na-szkolne-rezultaty,nId,1498138

Udostępnij

Wyciekły dane 5 mln użytkowników Gmaila

Nauka i Technologie bezpieczeństwo cyberprzestępstwa e-mail Gmail poczta rosja wyciek danych

Dane niemal 5 mln użytkowników poczty Google’a opublikowano wczoraj w jednym z rosyjskich serwisów. Na liście znaleźli się również Polacy, a wiarygodność ujawnionej listy została potwierdzona. Wbrew początkowym doniesieniom informacje nie zostały wykradzione z serwerów Gmaila.

Dane zostały najprawdopodobniej zebrane w inny sposób: za pomocą szkodliwego oprogramowania, phishingu, różnych zabiegów socjotechnicznych a także – prawdopodobnie – przez odgadnięcie prostego hasła lub stosowanie przez nieostrożnych użytkowników tego samego hasła w różnych, również słabo zabezpieczonych, serwisach.

Usługa pocztowa, udostępniana przez Google jest zintegrowana z wieloma innymi serwisami tej firmy, więc ewentualne przejęcie konta może się wiązać z trudnymi do oszacowania stratami. Aby uniknąć problemów warto w każdym serwisie stosować unikatowe konto i stosować tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/