Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Amerykanin i dwaj Rosjanie wrócili z kosmosu

Świat

po blisko półrocznym pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Rosjanie Aleksandr Skworcow i Oleg Artemjew oraz amerykański astronauta Steve Swanson wylądowali statkiem Sojuz TMA-12M o godzinie 4.23 rano czasu polskiego około 150 kilometrów na południowy wschód od miasta Dżezkazgan w Kazachstanie – poinformowało centrum kontroli lotów w Korolowie pod Moskwą. Na stacji pozostali Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst. Jeszcze w tym miesiącu na ISS wyleci kolejnych trzech astronautów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16801365/miekkie-ladowanie-kosmonauci-powrocili-na-ziemie-zdjecia

Udostępnij

Rosja wystrzeliła rakietę balistyczną na Morzu Białym

Świat broń jądrowa głowice atomowe morze białe okręt podwodny rekieta balistyczna rosja

O wystrzeleniu wczoraj z okrętu podwodnego międzykontynentalnej rakiety balistycznej „Buława” przystosowanej do przenoszenia 6 nuklearnych głowic, poinformował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow. Rakietę odpalił okręt podwodny o napędzie atomowym „Władimir Monomach”. Kolejne próby z „Buławą” zapowiedział na październik i listopad dowódca rosyjskiej marynarki wojennej admirał Wiktor Czirkow.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569355,rosja-flota-przeprowadzila-udana-probe-rakiety-balistycznej-bulawa-planuje-kolejne,id,t.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569355,rosja-flota-przeprowadzila-udana-probe-rakiety-balistycznej-bulawa-planuje-kolejne,id,t.html