Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Najniższa składka na ZUS w przyszłym roku to 1100zł

Finanse

Co najmniej tyle będą musieli płacić przedsiębiorcy. Podwyżka minimalnej składki wynika ze wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, z którym składki są powiązane. Zgodnie z założeniami ustawy budżetowej wzrośnie ono w przyszłym roku z obecnych 3746 zł do 3966 zł. Można więc przewidywać, że proporcjonalnie wzrośnie też o 5,9 proc. składka na ZUS. Oficjalne wysokość składek ma zostać ogłoszona w grudniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/rzad-podwyzszyl-skladki-na-zus-w-2015-r-przedsiebiorcy-zaplaca-1100-zl_a17595

Udostępnij

KE zawiesza wsparcie dla polskich rolników

Finanse Dacian Ciolos KE komisarz UE ds. rolnictwa Komisja Europejska marek sawicki minister rolnictwa rekompensaty dla rolników

bo wnioski złożone przez stronę polska przekroczyły już 125 mln euro przeznaczonych na ten cel. Nowe wnioski nie będą przyjmowane, ogłosił wczoraj wieczorem komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos. Komisja Europejska poinformowała, że niektóre prośby o rekompensaty dotyczyły wielkości produkcji wyższej niż cały eksport UE. Polska nie została w tym kontekście wymieniona, ale nasze wnioski zostaną zweryfikowane. Minister rolnictwa Marek Sawicki nic nie wiedział o tej sprawie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/ke-zawiesza-wsparcie-dla-rolnikow-dotknietych-emba,18512,5656490,1,news-detal

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/ke-zawiesza-wsparcie-dla-rolnikow-dotknietych-emba,18512,5656490,1,news-detal