Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja wystrzeliła rakietę balistyczną na Morzu Białym

Świat

O wystrzeleniu wczoraj z okrętu podwodnego międzykontynentalnej rakiety balistycznej „Buława” przystosowanej do przenoszenia 6 nuklearnych głowic, poinformował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow. Rakietę odpalił okręt podwodny o napędzie atomowym „Władimir Monomach”. Kolejne próby z „Buławą” zapowiedział na październik i listopad dowódca rosyjskiej marynarki wojennej admirał Wiktor Czirkow.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569355,rosja-flota-przeprowadzila-udana-probe-rakiety-balistycznej-bulawa-planuje-kolejne,id,t.html

Udostępnij

Wojnę Chin z Japonią przewiduje 54 proc. Chińczyków

Świat ankieta China Daily chiny Genron NPO Japonia wojna

wojny z Chinami spodziewa się w najbliższych latach 29 proc. Japończyków. Złe zdanie o Chinach ma 93 proc. Japończyków, o 3 proc. więcej niż przed rokiem. Jako główny powód niechęci podają „hegemoniczną postawę” Chin i działania „niezgodne z prawem międzynarodowym”.
Złe zdanie o Japonii ma 87 proc. Chińczyków, o 6 proc. mniej niż rok temu. Główną przyczyną jest wykupienie od prywatnych właścicieli przez Japonię we wrześniu 2012 roku trzech wysp bezludnego archipelagu Senkaku (chiń. Diaoyu), o które toczy się spór terytorialny między Chinami, Japonią a Tajwanem.
Ankietowe badania wzajemnych postaw od 2005 roku prowadzi japońska grupa badawcza Genron NPO i chiński państwowy dziennik „China Daily”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569071,sondaz-japonczycy-i-chinczycy-nie-darza-sie-sympatia-niektorzy-nie-wykluczaja-konfliktu-zbrojnego,id,t.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569071,sondaz-japonczycy-i-chinczycy-nie-darza-sie-sympatia-niektorzy-nie-wykluczaja-konfliktu-zbrojnego,id,t.html