Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja wystrzeliła rakietę balistyczną na Morzu Białym

Świat

O wystrzeleniu wczoraj z okrętu podwodnego międzykontynentalnej rakiety balistycznej „Buława” przystosowanej do przenoszenia 6 nuklearnych głowic, poinformował rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony gen. Igor Konaszenkow. Rakietę odpalił okręt podwodny o napędzie atomowym „Władimir Monomach”. Kolejne próby z „Buławą” zapowiedział na październik i listopad dowódca rosyjskiej marynarki wojennej admirał Wiktor Czirkow.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569355,rosja-flota-przeprowadzila-udana-probe-rakiety-balistycznej-bulawa-planuje-kolejne,id,t.html

Udostępnij

Wojnę Chin z Japonią przewiduje 54 proc. Chińczyków

Świat ankieta China Daily chiny Genron NPO Japonia wojna

wojny z Chinami spodziewa się w najbliższych latach 29 proc. Japończyków. Złe zdanie o Chinach ma 93 proc. Japończyków, o 3 proc. więcej niż przed rokiem. Jako główny powód niechęci podają „hegemoniczną postawę” Chin i działania „niezgodne z prawem międzynarodowym”.
Złe zdanie o Japonii ma 87 proc. Chińczyków, o 6 proc. mniej niż rok temu. Główną przyczyną jest wykupienie od prywatnych właścicieli przez Japonię we wrześniu 2012 roku trzech wysp bezludnego archipelagu Senkaku (chiń. Diaoyu), o które toczy się spór terytorialny między Chinami, Japonią a Tajwanem.
Ankietowe badania wzajemnych postaw od 2005 roku prowadzi japońska grupa badawcza Genron NPO i chiński państwowy dziennik „China Daily”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569071,sondaz-japonczycy-i-chinczycy-nie-darza-sie-sympatia-niektorzy-nie-wykluczaja-konfliktu-zbrojnego,id,t.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569071,sondaz-japonczycy-i-chinczycy-nie-darza-sie-sympatia-niektorzy-nie-wykluczaja-konfliktu-zbrojnego,id,t.html