Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyciekły dane 5 mln użytkowników Gmaila

Nauka i Technologie

Dane niemal 5 mln użytkowników poczty Google’a opublikowano wczoraj w jednym z rosyjskich serwisów. Na liście znaleźli się również Polacy, a wiarygodność ujawnionej listy została potwierdzona. Wbrew początkowym doniesieniom informacje nie zostały wykradzione z serwerów Gmaila.

Dane zostały najprawdopodobniej zebrane w inny sposób: za pomocą szkodliwego oprogramowania, phishingu, różnych zabiegów socjotechnicznych a także – prawdopodobnie – przez odgadnięcie prostego hasła lub stosowanie przez nieostrożnych użytkowników tego samego hasła w różnych, również słabo zabezpieczonych, serwisach.

Usługa pocztowa, udostępniana przez Google jest zintegrowana z wieloma innymi serwisami tej firmy, więc ewentualne przejęcie konta może się wiązać z trudnymi do oszacowania stratami. Aby uniknąć problemów warto w każdym serwisie stosować unikatowe konto i stosować tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/

Udostępnij

Stephen Hawking: bozon Higgsa może przynieść zagładę

Nauka i Technologie Akcelerator cząstek boska cząstka bozon higgsa CERN fizyka Próżnia Stephen Haw Wszechświat

Boska cząstka, czyli bozon Higgsa przy bardzo wysokich energiach może zniszczyć Wszechświat – ostrzega Stephen Hawking. Teoria, do której odwołuje się fizyk głosi, że cały Wszechświat znajduje się w stanie niestabilnym w tzw. fałszywej próżni. Wyzwolenie (np. w akceleratorze cząstek) odpowiednio dużej energii może jednak spowodować, że fałszywa próżnia zacznie z prędkością światła zmieniać się w próżnię prawdziwą, prowadząc do zagłady znanego nam świata.

Ostrzeżenie Hawkinga, choć brzmi alarmująco, nie powinno nas jednak na razie niepokoić. Dotyczy hipotetycznej sytuacji, w której ludzkość byłaby w stanie zbudować akcelerator cząstek 10 mln razy potężniejszy od największego, używanego obecnie. Akcelerator taki musiałby mieć – według obecnych szacunków – rozmiary większe od Ziemi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html