Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyciekły dane 5 mln użytkowników Gmaila

Nauka i Technologie

Dane niemal 5 mln użytkowników poczty Google’a opublikowano wczoraj w jednym z rosyjskich serwisów. Na liście znaleźli się również Polacy, a wiarygodność ujawnionej listy została potwierdzona. Wbrew początkowym doniesieniom informacje nie zostały wykradzione z serwerów Gmaila.

Dane zostały najprawdopodobniej zebrane w inny sposób: za pomocą szkodliwego oprogramowania, phishingu, różnych zabiegów socjotechnicznych a także – prawdopodobnie – przez odgadnięcie prostego hasła lub stosowanie przez nieostrożnych użytkowników tego samego hasła w różnych, również słabo zabezpieczonych, serwisach.

Usługa pocztowa, udostępniana przez Google jest zintegrowana z wieloma innymi serwisami tej firmy, więc ewentualne przejęcie konta może się wiązać z trudnymi do oszacowania stratami. Aby uniknąć problemów warto w każdym serwisie stosować unikatowe konto i stosować tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/

Udostępnij

Stephen Hawking: bozon Higgsa może przynieść zagładę

Nauka i Technologie Akcelerator cząstek boska cząstka bozon higgsa CERN fizyka Próżnia Stephen Haw Wszechświat

Boska cząstka, czyli bozon Higgsa przy bardzo wysokich energiach może zniszczyć Wszechświat – ostrzega Stephen Hawking. Teoria, do której odwołuje się fizyk głosi, że cały Wszechświat znajduje się w stanie niestabilnym w tzw. fałszywej próżni. Wyzwolenie (np. w akceleratorze cząstek) odpowiednio dużej energii może jednak spowodować, że fałszywa próżnia zacznie z prędkością światła zmieniać się w próżnię prawdziwą, prowadząc do zagłady znanego nam świata.

Ostrzeżenie Hawkinga, choć brzmi alarmująco, nie powinno nas jednak na razie niepokoić. Dotyczy hipotetycznej sytuacji, w której ludzkość byłaby w stanie zbudować akcelerator cząstek 10 mln razy potężniejszy od największego, używanego obecnie. Akcelerator taki musiałby mieć – według obecnych szacunków – rozmiary większe od Ziemi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html