Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyciekły dane 5 mln użytkowników Gmaila

Nauka i Technologie

Dane niemal 5 mln użytkowników poczty Google’a opublikowano wczoraj w jednym z rosyjskich serwisów. Na liście znaleźli się również Polacy, a wiarygodność ujawnionej listy została potwierdzona. Wbrew początkowym doniesieniom informacje nie zostały wykradzione z serwerów Gmaila.

Dane zostały najprawdopodobniej zebrane w inny sposób: za pomocą szkodliwego oprogramowania, phishingu, różnych zabiegów socjotechnicznych a także – prawdopodobnie – przez odgadnięcie prostego hasła lub stosowanie przez nieostrożnych użytkowników tego samego hasła w różnych, również słabo zabezpieczonych, serwisach.

Usługa pocztowa, udostępniana przez Google jest zintegrowana z wieloma innymi serwisami tej firmy, więc ewentualne przejęcie konta może się wiązać z trudnymi do oszacowania stratami. Aby uniknąć problemów warto w każdym serwisie stosować unikatowe konto i stosować tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/gmail-lista-5-milionow-kont-loginy-i-hasla-opublikowana-w-internecie/

Udostępnij

Stephen Hawking: bozon Higgsa może przynieść zagładę

Nauka i Technologie Akcelerator cząstek boska cząstka bozon higgsa CERN fizyka Próżnia Stephen Haw Wszechświat

Boska cząstka, czyli bozon Higgsa przy bardzo wysokich energiach może zniszczyć Wszechświat – ostrzega Stephen Hawking. Teoria, do której odwołuje się fizyk głosi, że cały Wszechświat znajduje się w stanie niestabilnym w tzw. fałszywej próżni. Wyzwolenie (np. w akceleratorze cząstek) odpowiednio dużej energii może jednak spowodować, że fałszywa próżnia zacznie z prędkością światła zmieniać się w próżnię prawdziwą, prowadząc do zagłady znanego nam świata.

Ostrzeżenie Hawkinga, choć brzmi alarmująco, nie powinno nas jednak na razie niepokoić. Dotyczy hipotetycznej sytuacji, w której ludzkość byłaby w stanie zbudować akcelerator cząstek 10 mln razy potężniejszy od największego, używanego obecnie. Akcelerator taki musiałby mieć – według obecnych szacunków – rozmiary większe od Ziemi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html