Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czesi prowadzą z Polską wojnę gospodarczą o okna

Gospodarka

„Jeśli nie chcecie mieć problemów z polskimi oknami albo firmami, które te okna montują, kupujcie wysokiej jakości czeskie okna od czeskiego producenta”, reklamę takiej treści zamieszcza w mediach czeska firma Svet Oken, duży producent okien i drzwi. Prawo zakazuje reklamy dyskwalifikującej konkurencję. Oficjalnie zaprotestował w kwietniu Związek Polskie Okna i Drzwi wspólnie z polską ambasadą. Czeski Urząd ds. Działalności Gospodarczej uznał jednak, że reklama jest zgodna z przepisami. Od 2010 roku wartość polskiego eksportu okien do Czech zmalała z 72 mln zł do 49 milionów.
W ubiegłym roku podobną wojnę wytoczyły czeskie media polskim kurczakom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/czesi-nie-chca-polskich-okien_a17586

Udostępnij

Prostytucja, narkotyki i przemyt są warte 16 mld zł

Gospodarka GUS Główny Urząd Statystyczny handel narkotykami nielegalna działalność gospodarcza prostytucja przemyt szara strefa

wyliczył w oparciu o wielkość Produktu Krajowego Brutto (PKB) „Dziennik Gazeta Prawna”. Ostatnie dane w tej kwestii Główny Urząd Statystyczny opublikował w 2010 roku. Udział nielegalnej działalności w PKB wynosił wówczas 1,17 proc., w poprzednich latach wielkość ta wahała się między 0,98 proc. a 1,31 proc. Obowiązek uwzględnienia nielegalnej działalności gospodarczej w szacunkach PKB obowiązywać będzie państwa Unii Europejskiej od 22 września. GUS poda wówczas dane za ten rok. Badania statystyczne nielegalnej gospodarki Ośrodek Badań Gospodarki Nieobserwowanej w Urzędzie Statystycznym w Kielcach prowadzi od 1995 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576