Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czesi prowadzą z Polską wojnę gospodarczą o okna

Gospodarka

„Jeśli nie chcecie mieć problemów z polskimi oknami albo firmami, które te okna montują, kupujcie wysokiej jakości czeskie okna od czeskiego producenta”, reklamę takiej treści zamieszcza w mediach czeska firma Svet Oken, duży producent okien i drzwi. Prawo zakazuje reklamy dyskwalifikującej konkurencję. Oficjalnie zaprotestował w kwietniu Związek Polskie Okna i Drzwi wspólnie z polską ambasadą. Czeski Urząd ds. Działalności Gospodarczej uznał jednak, że reklama jest zgodna z przepisami. Od 2010 roku wartość polskiego eksportu okien do Czech zmalała z 72 mln zł do 49 milionów.
W ubiegłym roku podobną wojnę wytoczyły czeskie media polskim kurczakom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/czesi-nie-chca-polskich-okien_a17586

Udostępnij

Prostytucja, narkotyki i przemyt są warte 16 mld zł

Gospodarka GUS Główny Urząd Statystyczny handel narkotykami nielegalna działalność gospodarcza prostytucja przemyt szara strefa

wyliczył w oparciu o wielkość Produktu Krajowego Brutto (PKB) „Dziennik Gazeta Prawna”. Ostatnie dane w tej kwestii Główny Urząd Statystyczny opublikował w 2010 roku. Udział nielegalnej działalności w PKB wynosił wówczas 1,17 proc., w poprzednich latach wielkość ta wahała się między 0,98 proc. a 1,31 proc. Obowiązek uwzględnienia nielegalnej działalności gospodarczej w szacunkach PKB obowiązywać będzie państwa Unii Europejskiej od 22 września. GUS poda wówczas dane za ten rok. Badania statystyczne nielegalnej gospodarki Ośrodek Badań Gospodarki Nieobserwowanej w Urzędzie Statystycznym w Kielcach prowadzi od 1995 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576