Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czesi prowadzą z Polską wojnę gospodarczą o okna

Gospodarka

„Jeśli nie chcecie mieć problemów z polskimi oknami albo firmami, które te okna montują, kupujcie wysokiej jakości czeskie okna od czeskiego producenta”, reklamę takiej treści zamieszcza w mediach czeska firma Svet Oken, duży producent okien i drzwi. Prawo zakazuje reklamy dyskwalifikującej konkurencję. Oficjalnie zaprotestował w kwietniu Związek Polskie Okna i Drzwi wspólnie z polską ambasadą. Czeski Urząd ds. Działalności Gospodarczej uznał jednak, że reklama jest zgodna z przepisami. Od 2010 roku wartość polskiego eksportu okien do Czech zmalała z 72 mln zł do 49 milionów.
W ubiegłym roku podobną wojnę wytoczyły czeskie media polskim kurczakom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/czesi-nie-chca-polskich-okien_a17586

Udostępnij

Prostytucja, narkotyki i przemyt są warte 16 mld zł

Gospodarka GUS Główny Urząd Statystyczny handel narkotykami nielegalna działalność gospodarcza prostytucja przemyt szara strefa

wyliczył w oparciu o wielkość Produktu Krajowego Brutto (PKB) „Dziennik Gazeta Prawna”. Ostatnie dane w tej kwestii Główny Urząd Statystyczny opublikował w 2010 roku. Udział nielegalnej działalności w PKB wynosił wówczas 1,17 proc., w poprzednich latach wielkość ta wahała się między 0,98 proc. a 1,31 proc. Obowiązek uwzględnienia nielegalnej działalności gospodarczej w szacunkach PKB obowiązywać będzie państwa Unii Europejskiej od 22 września. GUS poda wówczas dane za ten rok. Badania statystyczne nielegalnej gospodarki Ośrodek Badań Gospodarki Nieobserwowanej w Urzędzie Statystycznym w Kielcach prowadzi od 1995 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/ile-rzad-zarobi-na-nierzadzie_a17576