Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

O 24 proc. mniej gazu płynie od wczoraj do Polski

Polska

Na granicach z Białorusią i Ukrainą dostawy rosyjskiego gazu zostały przedwczoraj zredukowane o 20 proc. względem zamówień, a wczoraj o 24 proc., poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), zapewniając jednocześnie, że krajowi odbiorcy gazu nie mają powodu do niepokoju, bo dostawy nie są zagrożone. Nie ma też potrzeby korzystania ze zmagazynowanego gazu. Według ekspertów zmniejszenie dostaw ma przeszkodzić w przesyłaniu przez Polskę rosyjskiego gazu na Ukrainę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1229403,PGNiG-Rosja-zmniejszyla-dostawy-gazu-Ekspert-nie-ma-powodow-do-paniki

Udostępnij

Prezydent Bronisław Komorowski w Bundestagu

Polska Bronisław Komorowski bundestag prezydent prezydent polski przemówienie rocznica wybuchu II wojny światowej

na dzisiejszej sesji niemieckiego parlamentu poświęconej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po raz pierwszy w historii w niemieckim Bundestagu przemawiał prezydent Polski. – To, że mogę przemawiać tutaj w sercu państwa niemieckiego, bliskiego i przyjaznego Polsce w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej jest źródłem nie tylko wzruszenia, ale i poczucia szczęścia towarzyszącego pokoleniu tych, memu pokoleniu, których rodzice nie tylko przeżyli koszmar wojny, ale także i polsko-niemieckiej wzajemnej wrogości – powiedział prezydent. Wspomniał również o napaści na Polskę 17 września 1939 roku sowietów, ówczesnego sojusznika Niemiec.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18775,prezydent-komorowski-przemawia-w-bundestagu.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18775,prezydent-komorowski-przemawia-w-bundestagu.html