Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wojnę Chin z Japonią przewiduje 54 proc. Chińczyków

Świat

wojny z Chinami spodziewa się w najbliższych latach 29 proc. Japończyków. Złe zdanie o Chinach ma 93 proc. Japończyków, o 3 proc. więcej niż przed rokiem. Jako główny powód niechęci podają „hegemoniczną postawę” Chin i działania „niezgodne z prawem międzynarodowym”.
Złe zdanie o Japonii ma 87 proc. Chińczyków, o 6 proc. mniej niż rok temu. Główną przyczyną jest wykupienie od prywatnych właścicieli przez Japonię we wrześniu 2012 roku trzech wysp bezludnego archipelagu Senkaku (chiń. Diaoyu), o które toczy się spór terytorialny między Chinami, Japonią a Tajwanem.
Ankietowe badania wzajemnych postaw od 2005 roku prowadzi japońska grupa badawcza Genron NPO i chiński państwowy dziennik „China Daily”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3569071,sondaz-japonczycy-i-chinczycy-nie-darza-sie-sympatia-niektorzy-nie-wykluczaja-konfliktu-zbrojnego,id,t.html

Udostępnij

Syria: islamiści zgodzili się uwolnić 45 żołnierzy ONZ

Świat fidżi islamiści Izrael okup rebelianci siły pokojowe onz Syria wojna jom kipur wzgórza golan żołnierze

uprowadzonych w sierpniu na na Wzgórzach Golan, poinformował fidżyjski generał Mosese Tikoitoga. Islamscy rebelianci z Frontu al-Nusra pierwotnie żądali za ich uwolnienie okupu, który określali jako odszkodowanie za życie bojowników zabitych przez wojska ONZ. Uprowadzeni żołnierze sił pokojowych ONZ pochodzą z Fidżi. Na Wzgórzach Golan pełni służbę 1250 żołnierzy z Indii, Fidżi, Nepalu, Filipin, Irlandii i Holandii, pilnując strefy buforowej między Izraelem a Syrią ustanowionej na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;islamscy;bojownicy;porozumieli;sie;z;wladza,255,0,1615103.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;islamscy;bojownicy;porozumieli;sie;z;wladza,255,0,1615103.html