Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prezydent Bronisław Komorowski w Bundestagu

Polska

na dzisiejszej sesji niemieckiego parlamentu poświęconej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po raz pierwszy w historii w niemieckim Bundestagu przemawiał prezydent Polski. – To, że mogę przemawiać tutaj w sercu państwa niemieckiego, bliskiego i przyjaznego Polsce w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej jest źródłem nie tylko wzruszenia, ale i poczucia szczęścia towarzyszącego pokoleniu tych, memu pokoleniu, których rodzice nie tylko przeżyli koszmar wojny, ale także i polsko-niemieckiej wzajemnej wrogości – powiedział prezydent. Wspomniał również o napaści na Polskę 17 września 1939 roku sowietów, ówczesnego sojusznika Niemiec.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18775,prezydent-komorowski-przemawia-w-bundestagu.html

Udostępnij

IPN wykrył morderców prezydenta Stefana Starzyńskiego

Polska gestapo instytut pamięci narodowej ipn morderstwo prezydent warszawy śledztwo stefan starzyński

Legendarnego prezydenta Warszawy zamordowali 22 albo 23 grudnia 1939 roku gestapowcy oberscharfuehrer Hermann Schimmann, hauptscharfuehrer Weber i unterscharfuehrer Perlbach. Prezydenta Starzyńskiego aresztowało w gmachu Ratusza w Warszawie Gestapo 27 października 1939 r. Początkowo przetrzymywany był w więzieniu przy ulicy Daniłowiczowskiej, potem na Pawiaku. 22 albo 23 grudnia 1939 r. gestapowcy wywieźli go z więzienia i zamordowali. IPN-owi nie udało się ustalić, kto wydał rozkaz zabicia prezydenta.
Stefan Starzyński, z wykształcenia ekonomista, był żołnierzem Legionów Polskich, w Rzeczpospolitej sprawował funkcję wiceministra skarbu i wiceprezesa Banku Gospodarstwa Krajowego oraz posła na Sejm. Od 1934 r. był komisarycznym, a od 1938 r. mianowanym prezydentem Warszawy. We wrześniu 1939 roku przez radio zagrzewał warszawiaków do obrony miasta przed Niemcami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16770617/sledczy-ipn-starzynski-zginal-w-grudniu-1939-r-w-okolicach-warszawy-zastrzelili-go-gestapowcy

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16770617/sledczy-ipn-starzynski-zginal-w-grudniu-1939-r-w-okolicach-warszawy-zastrzelili-go-gestapowcy