Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjska firma żąda od rosyjskiego rządu odszkodowania

Finanse

za straty spowodowane embargiem na świeże ryby z Norwegii. Spółka z Murmańska złożyła w Sądzie Najwyższym pozew, a sąd zgodził się go przyjąć, poinformowała Gazeta Wyborcza. Zakaz importu norweskich ryb zmusił spółkę do wstrzymania produkcji, a zainwestowała ona niedawno w nową linię produkcyjną.
Około połowa wołowiny, ryb, serów i owoców sprzedawanych w Rosji pochodziła z importu. Po wprowadzeniu embarga wzrosły ceny mięsa, ryb i nabiału.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/821154,proces-bez-precedensu-rosyjska-firma-zaskarzyla-zakaz-importu-zywnosci-z-unii.html

Udostępnij

KRRiT chce abonamentu RTV dla wszystkich firm

Finanse abonament RTV jan dworak krrit opłata audiowizualna

Firmy powinny płacić miesięcznie 10-20 złotych opłaty audiowizualnej (abonamentu RTV) za każdego zatrudnionego pracownika, nawet jeśli nie mają żadnych telewizorów, wynika z „Koncepcji zasad finansowania mediów publicznych” opracowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

W bazie KRRiT zarejestrowanych jest 200.000 z 4 milionów firm. Wiele z nich to hotele i pensjonaty, dla których zmiana byłaby korzystna, ponieważ teraz rozliczają się od każdego telewizora. Pozostałe firmy nie płacą nic.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/wywiady/oplata-audiowizualna-dla-wszystkich-firm_a17548

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/wywiady/oplata-audiowizualna-dla-wszystkich-firm_a17548