Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjska firma żąda od rosyjskiego rządu odszkodowania

Finanse

za straty spowodowane embargiem na świeże ryby z Norwegii. Spółka z Murmańska złożyła w Sądzie Najwyższym pozew, a sąd zgodził się go przyjąć, poinformowała Gazeta Wyborcza. Zakaz importu norweskich ryb zmusił spółkę do wstrzymania produkcji, a zainwestowała ona niedawno w nową linię produkcyjną.
Około połowa wołowiny, ryb, serów i owoców sprzedawanych w Rosji pochodziła z importu. Po wprowadzeniu embarga wzrosły ceny mięsa, ryb i nabiału.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/821154,proces-bez-precedensu-rosyjska-firma-zaskarzyla-zakaz-importu-zywnosci-z-unii.html

Udostępnij

KRRiT chce abonamentu RTV dla wszystkich firm

Finanse abonament RTV jan dworak krrit opłata audiowizualna

Firmy powinny płacić miesięcznie 10-20 złotych opłaty audiowizualnej (abonamentu RTV) za każdego zatrudnionego pracownika, nawet jeśli nie mają żadnych telewizorów, wynika z „Koncepcji zasad finansowania mediów publicznych” opracowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

W bazie KRRiT zarejestrowanych jest 200.000 z 4 milionów firm. Wiele z nich to hotele i pensjonaty, dla których zmiana byłaby korzystna, ponieważ teraz rozliczają się od każdego telewizora. Pozostałe firmy nie płacą nic.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/wywiady/oplata-audiowizualna-dla-wszystkich-firm_a17548

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/wywiady/oplata-audiowizualna-dla-wszystkich-firm_a17548