Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Stephen Hawking: bozon Higgsa może przynieść zagładę

Nauka i Technologie

Boska cząstka, czyli bozon Higgsa przy bardzo wysokich energiach może zniszczyć Wszechświat – ostrzega Stephen Hawking. Teoria, do której odwołuje się fizyk głosi, że cały Wszechświat znajduje się w stanie niestabilnym w tzw. fałszywej próżni. Wyzwolenie (np. w akceleratorze cząstek) odpowiednio dużej energii może jednak spowodować, że fałszywa próżnia zacznie z prędkością światła zmieniać się w próżnię prawdziwą, prowadząc do zagłady znanego nam świata.

Ostrzeżenie Hawkinga, choć brzmi alarmująco, nie powinno nas jednak na razie niepokoić. Dotyczy hipotetycznej sytuacji, w której ludzkość byłaby w stanie zbudować akcelerator cząstek 10 mln razy potężniejszy od największego, używanego obecnie. Akcelerator taki musiałby mieć – według obecnych szacunków – rozmiary większe od Ziemi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16615299,Stephen_Hawking_ostrzega__bozon_Higgsa_przyniesie.html

Udostępnij

Apple pokazał nowy sprzęt: iPhone 6 i Apple Watch

Nauka i Technologie Apple Apple Watch Cupertino iPhone iPhone 6 iPhone 6 Plus Konferencja smartfon Smartwatch

iPhone 6, iPhone 6 Plus i zegarek Apple Watch zaprezentował Apple podczas wczorajszej konferencji zorganizowanej w Cupertino. Pierwszy z telefonów został wyposażony w ekran o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Drugi, większy iPhone 6 Plus, ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Oba modele wyróżniają się niezwykła smukłością – pierwszy ma zaledwie 6,9, a drugi 7,1 milimetra grubości.

Apple zaprezentował również smartwatch Apple Watch. Inteligentny zegarek został zaprojektowany jako urządzenie współpracujące z telefonem. Jego zadaniem jest wyświetlanie powiadomień z aplikacji telefonu, zbieranie danych na temat aktywności użytkownika oraz obsługa różnych, ułatwiających życie funkcji, jak elektroniczne płatności czy nawigacja.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16615209,iPhone_6__Apple_Watch__Apple_Pay_i_Songs_of_Innocence.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16615209,iPhone_6__Apple_Watch__Apple_Pay_i_Songs_of_Innocence.html