Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

KRRiT chce abonamentu RTV dla wszystkich firm

Finanse

Firmy powinny płacić miesięcznie 10-20 złotych opłaty audiowizualnej (abonamentu RTV) za każdego zatrudnionego pracownika, nawet jeśli nie mają żadnych telewizorów, wynika z „Koncepcji zasad finansowania mediów publicznych” opracowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

W bazie KRRiT zarejestrowanych jest 200.000 z 4 milionów firm. Wiele z nich to hotele i pensjonaty, dla których zmiana byłaby korzystna, ponieważ teraz rozliczają się od każdego telewizora. Pozostałe firmy nie płacą nic.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/wywiady/oplata-audiowizualna-dla-wszystkich-firm_a17548

Udostępnij

Jeśli Szkocja uzyska niepodległość, straci funta

Finanse anglia bank centralny Wielkiej Brytanii funt Mark Carney niepodleglość referendum szkocja waluta wielka brytania

oznajmił wczoraj gubernator banku centralnego Wielkiej Brytanii Mark Carney podczas spotkania z przewodniczącymi związków zawodowych. Z drugiej strony niepodległość Szkocji spowoduje osłabienie brytyjskiej waluty o około 10 proc. Referendum w sprawie uzyskania niepodległości przez Szkocję zaplanowane jest na 18 września. Unia Szkocji i Anglia trwa od 1707 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/niepodleglosc-szkocji-oslabi-funta-nawet-o-10-proc,466005.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/niepodleglosc-szkocji-oslabi-funta-nawet-o-10-proc,466005.html