Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Syria: islamiści zgodzili się uwolnić 45 żołnierzy ONZ

Świat

uprowadzonych w sierpniu na na Wzgórzach Golan, poinformował fidżyjski generał Mosese Tikoitoga. Islamscy rebelianci z Frontu al-Nusra pierwotnie żądali za ich uwolnienie okupu, który określali jako odszkodowanie za życie bojowników zabitych przez wojska ONZ. Uprowadzeni żołnierze sił pokojowych ONZ pochodzą z Fidżi. Na Wzgórzach Golan pełni służbę 1250 żołnierzy z Indii, Fidżi, Nepalu, Filipin, Irlandii i Holandii, pilnując strefy buforowej między Izraelem a Syrią ustanowionej na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;islamscy;bojownicy;porozumieli;sie;z;wladza,255,0,1615103.html

Udostępnij

Ponad 100 islamistów Boko Haram zabiła armia Kamerunu

Świat boko haram islamscy fanatycy islamscy terroryści kamerun masowe morderstwa Nigeria porwania szariat

odpierając ich atak na granicy z Nigerią, poinformował wczoraj rząd Kamerunu. Islamiści z Nigerii w sobotę najpierw ostrzelali posterunki armii kameruńskiej z moździerzy ustawionych na terytorium Nigerii, a następnie zaatakowali. Po stronie armii kameruńskiej odpierającej atak nie było strat, głosi komunikat.
Tysiące mieszkańców północno-wschodniej Nigerii, opanowanej ostatnio przez Boko Haram, ucieka do Kamerunu. Terroryści z Boko Haram dążąc do ustanowienia państwa islamskiego masowo mordują mieszkańców Nigerii. W kwietniu porwali około 300 licealistek, los większości do dziś jest nieznany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16768549/krwawa-potyczka-kamerunskiej-armii-z-boko-haram-setka-ofiar

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16768549/krwawa-potyczka-kamerunskiej-armii-z-boko-haram-setka-ofiar