Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

IPN wykrył morderców prezydenta Stefana Starzyńskiego

Polska

Legendarnego prezydenta Warszawy zamordowali 22 albo 23 grudnia 1939 roku gestapowcy oberscharfuehrer Hermann Schimmann, hauptscharfuehrer Weber i unterscharfuehrer Perlbach. Prezydenta Starzyńskiego aresztowało w gmachu Ratusza w Warszawie Gestapo 27 października 1939 r. Początkowo przetrzymywany był w więzieniu przy ulicy Daniłowiczowskiej, potem na Pawiaku. 22 albo 23 grudnia 1939 r. gestapowcy wywieźli go z więzienia i zamordowali. IPN-owi nie udało się ustalić, kto wydał rozkaz zabicia prezydenta.
Stefan Starzyński, z wykształcenia ekonomista, był żołnierzem Legionów Polskich, w Rzeczpospolitej sprawował funkcję wiceministra skarbu i wiceprezesa Banku Gospodarstwa Krajowego oraz posła na Sejm. Od 1934 r. był komisarycznym, a od 1938 r. mianowanym prezydentem Warszawy. We wrześniu 1939 roku przez radio zagrzewał warszawiaków do obrony miasta przed Niemcami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16770617/sledczy-ipn-starzynski-zginal-w-grudniu-1939-r-w-okolicach-warszawy-zastrzelili-go-gestapowcy

Udostępnij

Ostatnie posiedzenie rządu Donalda Tuska

Polska Bronisław Komorowski donald tusk ewa kopacz marszalek sejmu premier prezydent przewodniczący rady europejskiej Rada Bezpieczeństwa Narodowego rada europejska rząd

odbyło się dziś przed południem. Po południu premier Tusk ostatni raz weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według zapowiedzi zaraz po posiedzeniu albo jutro rano ma złożyć dymisję swojego gabinetu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.
Nowym premierem zostanie zgodnie z decyzją władz Platformy Obywatelskiej marszałek sejmu Ewa Kopacz. Premier Donald Tusk zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ekspresowe-ostatnie-posiedzenie-rzadu-premiera-tuska/16768946

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ekspresowe-ostatnie-posiedzenie-rzadu-premiera-tuska/16768946