Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jeśli Szkocja uzyska niepodległość, straci funta

Finanse

oznajmił wczoraj gubernator banku centralnego Wielkiej Brytanii Mark Carney podczas spotkania z przewodniczącymi związków zawodowych. Z drugiej strony niepodległość Szkocji spowoduje osłabienie brytyjskiej waluty o około 10 proc. Referendum w sprawie uzyskania niepodległości przez Szkocję zaplanowane jest na 18 września. Unia Szkocji i Anglia trwa od 1707 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/niepodleglosc-szkocji-oslabi-funta-nawet-o-10-proc,466005.html

Udostępnij

Fiskus odwleka kontrole, żeby wziąć większe odsetki

Finanse błędy fiskus kontrola nadużycia najwyższa izba kontroli nieprawidłowości nik PIT-39 urząd skarbowy

a do tego pobiera podatki od zobowiązań przedawnionych, nierówno traktuje podatników znajdujących się w takiej samej sytuacji faktyczno-prawnej, bez uzasadnienia kwestionuje prawa do zwolnienia z podatku, pisze „Bankier.pl”. To najpoważniejsze nieprawidłowości stwierdzone przez Naczelną Izbę Kontroli podczas sprawdzania jak urzędy skarbowe w województwie kujawsko–pomorskim rozliczają deklaracje PIT-39, czyli zeznania składane po prywatnej sprzedaży nieruchomości. Odwlekanie kontroli do ostatnich tygodni przed przedawnieniem sprawiało, że podatnicy płacili dwukrotnie wyższe odsetki niż zapłaciliby, gdyby kontrola została przeprowadzona od razu. NIK stwierdził też, że urzędnicy weryfikowali wyłącznie deklaracje, których wstępna analiza wskazywała na możliwe zaniżenie należności. Nie sprawdzali natomiast poprawności rozliczeń podatników, którzy według wstępnej analizy zawyżyli wpłacony podatek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiskus-kontroluje-w-ostatniej-chwili-7217882.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiskus-kontroluje-w-ostatniej-chwili-7217882.html