Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Archeolodzy: to największy starożytny grobowiec w Grecji

Nauka i Technologie

Największy starożytny grobowiec odkryli archeolodzy w północno-wschodniej Grecji, w pobliżu miasta Amfipolis. Trwające od 2012 roku prace archeologiczne pozwoliły na odsłonięcie wejścia do grobowca, zbudowanego prawdopodobnie pomiędzy 325 a 300 rokiem p.n.e. Znalezisko zostało skomentowane jako archeologiczna sensacja. Dlaczego?

Przedsmak tego, co może znajdować się w środku, dają odnalezione kunsztowne zdobienia i dzieła sztuki. Nienaruszony od wieków grobowiec należał prawdopodobnie do bardzo znaczącej osoby.

Niektórzy wymieniają osoby z najbliższego otoczenia Aleksandra Wielkiego a nawet – co budzi sprzeciw części archeologów – samego Aleksandra. Ustalenie, co dokładnie znajduje się w grobowcu i do kogo należał wymaga dalszych badań.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://historia.newsweek.pl/grobowiec-w-starozytnym-amfipolis-aleksander-wielki-newsweek-pl,artykuly,347285,1.html

Udostępnij

Transfuzje to na razie najskuteczniejszy lek na Ebolę

Nauka i Technologie ebola gorączka krwotoczna krew medycyna Odporność Przeciwciała światowa organizacja zdrowia Szczepionki Transfuzje WHO wirus

Najskuteczniejszym z dostępnych obecnie środków na Ebolę są transfuzje krwi od osób, które wyzdrowiały po zarażeniu,zdaniem ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zespół WHO doszedł do tych wniosków po przeanalizowaniu wszystkich rozwijanych obecnie eksperymentalnych terapii.

Eksperymentalne formy leczenia nie zostały jeszcze w wystarczający sposób przetestowane na ludziach, a zebranie potrzebnych danych wymaga czasu. W takiej sytuacji najlepszą z dostępnych metod wydaje się zastosowanie krwi osób, które w przeszłości były chore, ale wyzdrowiały. Taka krew zawiera przeciwciała, pozwalające na zwalczanie wirusa.

Co istotne, w przypadku transfuzji nie powinno być problemów zarówno ze znalezieniem odpowiedniej liczby dawców, jak i z kwestiami technicznymi, dotyczącymi pobierania i badania próbek krwi. Zdaniem WHO do końca bieżącego roku będzie możliwe wykorzystanie tej metody do leczenia chorych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/transfuzja-Ebola-krew,20988

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/transfuzja-Ebola-krew,20988