Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Fiskus odwleka kontrole, żeby wziąć większe odsetki

Finanse

a do tego pobiera podatki od zobowiązań przedawnionych, nierówno traktuje podatników znajdujących się w takiej samej sytuacji faktyczno-prawnej, bez uzasadnienia kwestionuje prawa do zwolnienia z podatku, pisze „Bankier.pl”. To najpoważniejsze nieprawidłowości stwierdzone przez Naczelną Izbę Kontroli podczas sprawdzania jak urzędy skarbowe w województwie kujawsko–pomorskim rozliczają deklaracje PIT-39, czyli zeznania składane po prywatnej sprzedaży nieruchomości. Odwlekanie kontroli do ostatnich tygodni przed przedawnieniem sprawiało, że podatnicy płacili dwukrotnie wyższe odsetki niż zapłaciliby, gdyby kontrola została przeprowadzona od razu. NIK stwierdził też, że urzędnicy weryfikowali wyłącznie deklaracje, których wstępna analiza wskazywała na możliwe zaniżenie należności. Nie sprawdzali natomiast poprawności rozliczeń podatników, którzy według wstępnej analizy zawyżyli wpłacony podatek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiskus-kontroluje-w-ostatniej-chwili-7217882.html

Udostępnij

Co rok 900 mln złotych z lasów na lokalne drogi

Finanse budowa dróg drogi drogi lokalne lasy państwowe Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju remonty dróg sprzedaż drewna

Zyski Lasów Państwowych ze sprzedaży drewna nadal przeznaczane będą na budowę i remonty dróg lokalnych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju od 2016 roku ma kierować programem finansowania dróg lokalnych. Oprócz prowadzonych dotąd remontów i modernizacji lokalnych dróg, zyski z lasów będą coraz częściej finansowały budowę zupełnie nowych dróg, poinformował wczoraj rzecznik ministerstwa Robert Stankiewicz. O inwestycjach decydować będą samorządy gmin i powiatów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/setki-milionow-na-schetynowki-zagospodarowano-zysk-lasow-panstwowych_a17544

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/setki-milionow-na-schetynowki-zagospodarowano-zysk-lasow-panstwowych_a17544