Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

UE: sankcje wobec Rosji przyjęte i zawieszone

Europa

Zakres sankcji został uzgodniony przez ambasadorów państw Unii Europejskiej w piątek, a wczoraj rządy przyjęły je oficjalnie. „Wejście w życie, poprzez publikację (decyzji) w Dzienniku Urzędowym UE, nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. To da czas na ocenę wdrażania porozumienia o zawieszeniu broni i planu pokojowego. W zależności od sytuacji na miejscu, UE jest gotowa do przeglądu uzgodnionych sankcji w całości albo częściowo”, głosi komunikat szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Sankcje polegają na zakazie pozyskiwania funduszy na europejskich rynkach kapitałowych dla firm z przemysłu obronnego oraz państwowych przedsiębiorstw naftowych z Rosji. Jak pisaliśmy miałyby dotyczyć Gazprom Banku, Gazprom Nieftu oraz koncernów Rosnieft i Transnieft.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16761622/ue-przyjela-nowe-sankcje-wobec-rosji-moga-wejsc-w-zycie-za-kilka-dni

Udostępnij

Wybuchł islandzki wulkan Bardabunga

Europa Bardabunga erupcja Eyjafjallajoekull islandia ruch lotniczy wulkan wybuch

Pył wulkaniczny wydobywający się z krateru na razie nie zagraża lotnictwu. Islandczycy od kilku tygodni przygotowywali się na erupcję wulkanu, bo zapowiadała ją seria niewielkich trzęsień ziemi, okoliczne osiedla zostały ewakuowane. Media przypominały sytuację z 2010 roku, kiedy ruch lotniczy nad Europą został wstrzymany po wybuchu wulkanu Eyjafjallajoekull. Tym razem jednak erupcja jest znacznie słabsza.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/468387,wybuchla-bardabunga-na-islandii-pyl-uziemi-samoloty.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/468387,wybuchla-bardabunga-na-islandii-pyl-uziemi-samoloty.html