Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Co rok 900 mln złotych z lasów na lokalne drogi

Finanse

Zyski Lasów Państwowych ze sprzedaży drewna nadal przeznaczane będą na budowę i remonty dróg lokalnych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju od 2016 roku ma kierować programem finansowania dróg lokalnych. Oprócz prowadzonych dotąd remontów i modernizacji lokalnych dróg, zyski z lasów będą coraz częściej finansowały budowę zupełnie nowych dróg, poinformował wczoraj rzecznik ministerstwa Robert Stankiewicz. O inwestycjach decydować będą samorządy gmin i powiatów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/setki-milionow-na-schetynowki-zagospodarowano-zysk-lasow-panstwowych_a17544

Udostępnij

Ceny ropy spadły do poziomu sprzed roku

Finanse cena ropy chiny opec ropa ropa brent spadek cen

Cena baryłki ropy Brent spadła poniżej 100 dolarów dziś kilka minut po godzinie dziesiątej. Zdaniem analityków na spadek ceny ma wpływ zwiększenie wydobycia w Libii oraz w państwach należących do Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC). Zmniejszył się również import ropy przez Chiny, które kupiły jej o 2,4 proc. mniej niż przed rokiem, choć analitycy spodziewali się wzrostu chińskiego importu o 3 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/ropa-tanieje-do-poziomu-sprzed-ponad-roku,466103.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/ropa-tanieje-do-poziomu-sprzed-ponad-roku,466103.html