Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska ambasada w Bagdadzie została ewakuowana

Polska

donosi „TVP.info”. „Ambasada RP w Republice Iraku, uprzejmie informuje, że począwszy od dnia 9 września 2014 r. działalność konsularna zostaje tymczasowo zawieszona do odwołania”, poinformowała polska placówka dyplomatyczna w Iraku na swojej stronie internetowej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odmówiło komentarza. Polska jest jednym z 10 krajów NATO, które sekretarz stanu USA John Kerry wezwał do udziału w koalicji przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego w Iraku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16756144/polska-ambasada-w-bagdadzie-wstrzymala-dzialalnosc-pracownikow-ewakuowano

Udostępnij

Wybory uzupełniające do Senatu

Polska frekwencja frekwencja wyborcza PiS platforma obywatelska po prawo i sprawiedliwość senat wybory uzupełniające

Przy bardzo niskiej frekwencji na Śląsku i na Mazowszu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, wynika z dotychczas podliczonych głosów. Na Śląsku frekwencja wyniosła 9,47 proc., na kandydatkę PiS-u Izabelę Kloc zagłosowało 48 proc. Wyborców, na kandydata PO Marka Krząkałę – 42 proc. Na Mazowszu po podliczeniu głosów w 209 spośród 263 komisji wyborczych zwyciężyła kandydatka PiS-u Maria Koc, uzyskując 56 proc. głosów, a Dariusz Jaszczuk z PO wybrany został przez niecałe 30 proc. głosujących. Frekwencja wyniosła 6,07 proc. Brak na razie danych z województwa świętokrzyskiego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/469080,wybory-uzupelniajace-do-senatu-wyniki-pis-wygrywa-na-slasku-i-na-mazowszu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/469080,wybory-uzupelniajace-do-senatu-wyniki-pis-wygrywa-na-slasku-i-na-mazowszu.html