Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mars One organizuje loterię. Zwycięzca poleci w kosmos

Nauka i Technologie

wykonując suborbitalny lot na pokładzie samolotu kosmicznego, wznosząc się na wysokość 107 kilometrów i przekraczając tym samym Linię Kármána – wyznaczoną na pułapie 100 kilometrów, umowną granicę pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną. Loterię przeprowadza Mars One, organizacja, której celem jest zorganizowanie przy pomocy prywatnych środków załogowej wyprawy na Marsa. Misja, planowana przez tę organizację budzi kontrowersje, bo jest wyprawą w jedną stronę – astronaucie po dotarciu do Czerwonej Planety mają do końca życia pozostać w założonej na Marsie kolonii.

Jednym ze sposobów na zdobycie środków, zapewniających finansowanie marsjańskiej misji, jest właśnie loteria. Aby wziąć w niej udział trzeba wesprzeć projekt Ticket to Rise, na zwycięzcę czeka kosmiczny lot, wykonany na pokładzie statku Lynx, budowanego przez firmę XCOR Aerospace.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/mars-one-uruchamia-loterie-do-wygrania-lot-w-kosmos-w-dwie-strony/

Udostępnij

W 2020 roku Japonia pozyska próbkę surowców z asteroidy

Nauka i Technologie 1999JU3 Agencja kosmiczna Asteroidy Hayabusa-2 Japonia JAXA sonda

eksploatację surowców w kosmosie planuje Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA). W tym celu w grudniu tego roku rozpocznie się misja sondy Hayabusa-2, której montaż właśnie został ukończony. Sonda ma dolecieć do asteroidy o nazwie 1999JU3 i wystrzelić w jej kierunku impaktor z materiałem wybuchowym, a następnie pobrać próbki materii z wnętrza powstałego w wyniku wybuchu krateru.

Hayabusa-2 ma pobrać około 10 gramów próbek, a kapsuła powrotna sondy ma powrócić z nimi na Ziemię w 2020 roku. Od pobrania niewielkich próbek do przemysłowej eksploatacji wiedzie długa droga, ale asteroidy wydają się dobrym źródłem surowców, bogatym m.in. w metale ziem rzadkich, czyli surowce niezbędne do budowy współczesnej elektroniki.

https://www.youtube.com/watch?v=2-NN2yHN9HY

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.businessinsider.com/japan-is-launching-an-asteroid-mining-space-program-2014-9#ixzz3CG0oD65U

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.businessinsider.com/japan-is-launching-an-asteroid-mining-space-program-2014-9#ixzz3CG0oD65U