Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zawieszenie broni na Ukrainie? Rosjanie ostrzelali Mariupol

Świat

Rosyjski ostrzał pociskami rakietowymi Grad zaczął się wczoraj pół godziny przed północą, kilka godzin po komunikacie prezydentów Ukrainy i Rosji, że rozejm jest przestrzegany. Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow potwierdził doniesienia o ataku artleryjskim, zapewniając jednocześnie, że Mariupol jest przygotowywany do obrony. Wśród nowych sił wprowadzanych do miasta jest 1. Brygada Gwardii Narodowej.
Mariupol to stutysięczne miasto nad Morzem Azowskim, przez które przebiega droga z Rosji na okupowany Krym.
-->

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,107448,16598918,Koniec_rozejmu_na_Ukrainie__Nocne_ostrzelanie_Mariupolu.html?wall=1

Udostępnij

Dżihadyści z Somalii zapowiadają zemstę

Świat Ahmed Abdi Godane Ahmed Umar Al-Szabab dżihadyści rakieta Hellfire samolot bezzałogowy somalia szariat USA wojna domowa

Zemstę za zabicie przywódcy somalijskich islamistów z ugrupowania Al-Szabab , Ahmeda Abdi Godane zapowiedział jego następca Ahmed Umar, poinformowala wczoraj telewizja Al.-Dżazira. „Zemsta za śmierć naszego mistrza i przywódcy jest naszym obowiązkiem, od którego nigdy nie odstąpimy i o którym nigdy nie zapomnimy”, oświadczył. Godame zginął w rezultacie ataku rakietami Hellfire i naprowadzanymi laserowo bombami lotniczymi przeprowadzonego w poniedziałek przez samoloty bezzałogowe USA. Ugrupowanie Al-Szabab prowadzi wojnę domową w Somalii dążąc do obalenia rządu i wprowadzenia prawa szariatu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16598858,Somalia_Al_Szabab_ma_nowego_przywodce.html#ixzz3CbbsXcR9

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16598858,Somalia_Al_Szabab_ma_nowego_przywodce.html#ixzz3CbbsXcR9